Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Napadnutie a pokus o úplatok. Maguirea v Grécku uznali vinným

Harry Maguire. (Autor: TASR)
TASR|25. aug 2020 o 19:51

Futbalista sa plánuje odvolať.

ATÉNY. Anglickému futbalistovi Harrymu Maguireovi vymeral grécky súd trest 21 mesiacov a 10 dní odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky.

Uznal ho vinným z napadnutia a pokusu o úplatok policajta v súvislosti s bitkou na ostrove Mykonos.

Reprezentant Albiónu sa na utorňajšom súde na susednom ostrove Syros nezúčastnil. Po sobotňajšej výpovedi ho prepustili na slobodu a mohol opustiť Grécko. Proti verdiktu sa plánuje odvolať.

"Zostávam silný a presvedčený o svojej nevine v tejto kauze," vyhlásil Maguire podľa BBC. V utorok sa objavil v nominácii Anglicka na septembrové duely Ligy národov.

Vinní sú podľa súdu aj ďalší dvaja aktéri incidentu - Maguireho brat Joe a Christopher Sharman dostali zhodne podmienečné 13-mesačné tresty.

Manchester United sa v reakcii sťažuje, že obhajcovia futbalistu mali minimálny čas na prípravu. Tamojšia prokuratúra totiž obvinenia a dôkazy predložila údajne iba krátko pred začiatkom pojednávania.

"Na základe toho, spolu s množstvom dôkazov vyvracajúcich obvinenie, sa právny tím Harryho Maguirea proti rozsudku odvolá," citovala agentúra AP zo stanoviska United. Obhajoba pôvodne žiadala pre nedostatok času o odročenie procesu.

Kapitán United Maguire sa na ostrove Mykonos pobil s viacerými svojimi krajanmi. Vlani sa stal najdrahším obrancom na svete, keď z Leicestru City prestúpil do Manchestru United za 80 miliónov libier.

Súvisiace články