Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Magnezitári dokázali zvrátiť takmer prehraný zápas

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Revúca - Magnezitári sa až v treťom tohtosezónnom majstrovskom vystúpení dočkali víťazstva. Po domácich prehrách s Rimavskou Sobotou a Rožňavou sa,

paradoxne, tešili na ľade súpera. Ani mužstvo ŠK Sokol Telgárt nemalo pred stretnutí 5. kola plný bodový zápis, keď zabodovali iba v úvodnom kole na rožňavskom ľade. Horehronci po zaváhaní s nažhavenými hokejistami MHK Magnezit Revúca klesli na dno tabuľky stredoslovenskej divízie III. ligy seniorov. Svojho súpera mali v polovici stretnutia na lopate, ale hostia zo stredného Gemera mali väčšiu vôľu po plnom bodovom zápise. V zostávajúcom zápase porazilo Brezno lídra z Lučenca 7:6, čo Rožňavu vynieslo na čelo súťaže.

TELGÁRT - REVÚCA 4:7 (1:1,3:3, 0:3)

Góly: M. Černák 2, P. Lunter, M. Lunter resp. Hutka 2, Tatarko 2, Kováč, Levčák, Hudák. Pred 200 divákmi rozhodovali Neuzer - Makový, Macko.

Revúčania začali stretnutie dobre, ale vynechali niekoľko sľubných príležitostí a do kabín išli mužstvá za nerozhodného stavu. Úvod druhej tretiny patril hráčom Sokola a v priebehu dvoch minút dali vsietili dva góly. Keď náskok hostí narástol v polovici duelu na 4:1, zdalo sa, že je o víťazovi rozhodnuté. Magnezitári ale zbrane nezložili, zvýšili dôraz a skóre vyrovnali. V poslednej časti hry využili psychickú výhodu, dobre korčuľovali a po troch góloch definitívne strhli stretnutie na svoju stranu, keď veľa šancí kombinačnejším hosťom nedali. V polovici zápasu to s nami nevyzeralo ružovo, keď sme začiatok druhej tretiny doslova zaspali. Po vyrovnaní sme prevzali iniciatívu a v zápase, v ktorom sa často vylučovalo, chlapci zvýšili disciplínu. Vyhrali sme zaslúžene, zhodnotil tardičný a prestížny duel s Horehroncami predseda MHK Magnezit Revúca Vladimír Andraščík.