Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Maďarský titul do Debrecína, T. Medveď lídrom súťaže strelcov

SITA|Publikované 16. máj 2005 o 12:22

BUDAPEŠŤ 16. mája (SITA) - Dve kolá pred koncom najvyššej maďarskej futbalovej súťaže sa už rozhodlo o majstrovi. Stal sa ním po prvý raz v histórii DVSC Debrecín, ktorý má na čele 8-bodový náskok pred ...

BUDAPEŠŤ 16. mája (SITA) - Dve kolá pred koncom najvyššej maďarskej futbalovej súťaže sa už rozhodlo o majstrovi. Stal sa ním po prvý raz v histórii DVSC Debrecín, ktorý má na čele 8-bodový náskok pred Györom a 9-bodový pred obhajcom titulu budapeštianskym Ferencvárosom. Práve o zeleno-bielych sa hovorilo ako o najvážnejšom konkurentovi Debrecínu, lenže Fradi cez víkend prehrali v Pécsi 0:2 a tým si definitívne pochovali akúkoľvek šancu bojovať o titul až do posledného 30. kola. Ferencváros (má na konte 50 bodov) si dokonca výrazne skomplikoval aj boj o druhú priečku zaručujúcu účasť v Pohári UEFA, lebo Györ má 51, Újpest 49 a MTK Budapešť tiež 49 bodov a navyše zápas k dobru.

V najvyššej maďarskej súťaži sa mimoriadne darí slovenskému legionárovi v drese Lombardu Pápa Tomášovi Medveďovi. V sobotňajšom zápase 28. kola síce jeho mužstvo prehralo na ihrisku Zalaegerszegu 2:5, ale 31-ročný útočník strelil obidva góly nováčika. V tabuľke kanonierov jednoznačne vedie so 17 presnými zásahmi pred triom Igor Bogdanovics (Debrecín), Lóránt Oláh (Kaposvár), Zsolt Bárányos (Šopron) s 13 gólmi. Tomáš Medveď už o tri góly prekonal svoj doterajší osobný rekord v počte gólov v lige v jednej sezóne, keď v ročníku 1999/2000 vo farbách Artmedie Petržalka zaznamenal 14 presných zásahov. Slovenský legionár patrí medzi veľké opory Pápy (aktuálne 14. miesto v 16-člennej lige), v jesennej časti sezóny 2004/2005 sa podľa hodnotenia denníka Nemzeti Sport stal najlepším hráčom nováčika najvyššej maďarskej futbalovej súťaže.

Medveď, ktorému sa po aktuálnej sezóne končí v Pápe zmluva, je po Marekovi Mintálovi z 1. FC Norimberg (s 23 gólmi figuruje na vedúcej pozícii strelcov I. nemeckej bundesligy) druhým Slovákom, ktorý vedie tabuľku kanonierov niektorej z európskych futbalových ligových súťaží.


Súvisiace články