Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

MAĎARSKÝ MAJSTER VRÁTIL CHEMESÁKOM PORÁŽKU

Sportnet|Publikované 25. jan 2009 o 23:00

Počas tohto víkendu čakal slovenského šampióna dvojzápas na palubovkách súperov. V piatok odohral v Stredoeurópskej lige zápas v maďarskom Kaposvári,

v nedeľu sa predstavil na palubovke rivala VKP Bratislava.

KAPOSVÁR/HUMENNÉ. Chemesáci odohrali svoj trinásty zápas v Stredoeurópskej lige na palubovke maďarského majstra Kometa Kaposvár SE. Magická trinástka napokon pre celok spod Vihorlatu šťastná nebola. Prehrali hladko bez zisku setu.

Vonku prvýkrát nula

Humenská bilancia po víkende ukazuje šesť výhier a sedem prehier. Z nich sú po víkende tri, v ktorých chemesáci nezískali ani jediný set. Dvakrát takto ťahali za kratší koniec doma, najprv s Aich/Dobom, tesne pred kocom uplynulého roka aj s hotVolleys Viedeň. Na palubovke súpera zažili takýto nepríjemný výsledok prvýkrát. Kometa Kaposvár tak vrátila slovenskému majstrovi prehru aj s úrokmi, pretože maďarský majster prehral na humenskej palubovke v tajbrejku.

Nemali šancu

Posledné výsledky Kaposváru najmä doma naznačovali výrazné zlepšenie. Veď len posúďte: Viedeň 3:1, MOK Záhreb 3:0 a Anhovo 3:0, naposledy vonku v Innsbrucku tesná prehra 2:3. O zvýšenej kvalite sa presvedčili aj chemesáci. "Kaposvár je najmä doma veľmi silný. Herný systém oproti nášmu poslednému zápasu zmenil, Schultz prešiel na pozíciu univerzála, do tímu prišiel nový blokár. Keď zápas zhodnotím globálne, nemali sme šancu na úspech, nenašli sme proti súperovi žiadnu účinnú protizbraň, aj keď som skúšal všetko. Striedali sme, riskovali podanie až na hranicu únosnosti. Domáci podali do bodky koncentrovaný výkon a veľa nádejí na úspech by sme asi nemali, aj keby sme pricestovali na zápas o deň skôr. Kaposvár si pomaličky bod po bode budoval náskok a ten mu v koncovkách napokon stačil," zhodnotil stretnutie Richard Vlkolinský.

--- ŠTATISTIKA ---

Kometa Kaposvár SE - Chemes Humenné 3:0 (18, 21, 21).

Kometa: Mikula 4, Ferreyra 8, Csoma 7, Schultz 14, Kántor 10, J. Nagy 5 - libero D. Molnár. Chemes: Matta, Javorčík 8, Kríž 4, Jakubov 12, Ondrušek 2, Pollák 3 - libero Vajda (Kašper 3, Hriňák 4, Hudák 1, Sabol). Pred 250 divákmi rozhodovali Milinkovič, Hranik (obaja Chor.). Hrací čas: 70 minút.