Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Maďarský diskár Fazekas tvrdí, že je nevinný

TASR|25. aug 2004 o 17:48

Atény 25. augusta (TASR) - Maďarský diskár Róbert Fazekas obhajuje svoju nevinu a tvrdí, že je nevinný. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok rozhodol ...

Atény 25. augusta (TASR) - Maďarský diskár Róbert Fazekas obhajuje svoju nevinu a tvrdí, že je nevinný. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok rozhodol o jeho diskvalifikácii a vylúčení z OH pre pokus o manipulovanie s dopingovou vzorkou.

"Nepodvádzal som. Všetci, ktorí vedia, ako prebieha dopingová kontrola, rovnako vedia, že je úplne nemožné podvádzať," povedal dvadsaťdeväťročný diskvalifikovaný olympijský víťaz, ktorý je na ceste domov do Maďarska. Fazekas tiež oznámil, že sa chce odvolať na Medzinárodný športový súd (CAS). V prípade, že s odvolaním neuspeje, ukončí svoju kariéru.

Fazekasovi vzali zlatú medailu pre podozrenie, že chce miesto svojej vzorky moču odovzdať inú tekutinu, ktorú mal v plátennom vrecúšku pod oblečením. Oficiálne zdôvodnenie sankcií Disciplinárnej komisie MOV znelo na "absolútne odmietnutie" dopingovej skúšky.

Fazekas odovzdal len tretinu z predpísaného množstva moču, ktoré je 75 mililitrov.

Súvisiace články