Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Maďarovi Annusovi odobrali zlato, Charfreitag 7.

TASR|29. aug 2004 o 17:52

Atény 29. augusta (TASR) - Maďar Adrian Annus, ktorý na olympijských hrách v Aténach vyhral súťaž v hode kladivom, prišiel medailu po tom, čo sa nepodobril ...

Atény 29. augusta (TASR) - Maďar Adrian Annus, ktorý na olympijských hrách v Aténach vyhral súťaž v hode kladivom, prišiel medailu po tom, čo sa nepodobril druhej dopingovej skúške. V nedeľu o tom rozhodol Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Slovenský kladivár a najúspešnejší atlét slovenskej výpravy v Aténach Libor Charfreitag sa tak posunul na siedmu priečku.

Zlato dodatočne získa Japonec Kodži Murofuši, ktorý skončil pôvodne druhý výkonom 82,91 m. Zo striebornej medaily sa môže tešiť Ivan Tichon z Bieloruska (79,81) a z bronzovej Esref Apak z Turecka (79,51).

Annus mal síce po víťazstve 22. augusta negatívny test, ale na druhý test, ktorý bol v piatok v Maďarsku, neprišiel. Podľa pravidiel MOV nepodrobenie sa testu sa považuje za pozitívny dopingový nález. Ide už o šiesty prípad na tohtoročnej olympiáde, keď organizátori museli odobrať medailu kvôli dopingu. Tri z toho boli zlaté.

Súvisiace články