Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Maďari požiadali o analýzu Fazekasovej vzorky

SITA|26. aug 2004 o 12:38

BUDAPEŠŤ/ATÉNY 26. augusta (SITA) - Maďarský olympijský výbor (MOB) sa obráti na Medzinárodný olympijský výbor (MOV) so žiadosťou, aby sa vykonala analýza dopingovej vzorky diskára Róberta Fazekasa, ktorý ...

BUDAPEŠŤ/ATÉNY 26. augusta (SITA) - Maďarský olympijský výbor (MOB) sa obráti na Medzinárodný olympijský výbor (MOV) so žiadosťou, aby sa vykonala analýza dopingovej vzorky diskára Róberta Fazekasa, ktorý prišiel o olympijské zlato, lebo nedokázal vyprodukovať požadované množstvo moču a predčasne opustil odberovú miestnosť. Fazekasovi sa podarilo odovzdať iba 25 mililitrov, hoci podľa pravidiel je potrebných trikrát viac. MOB svoju žiadosť o analýzu zdôvodňuje tým, že chce mať jasno, či mal diskár test negatívny a tento krok robia funkcionári MOB aj ohľadne upokojenia nálad verejnosti.

MOV a Svetová antidopingová agentúra WADA oslovili predstaviteľov MOB, aby do štvrtka do 17.00 h aténskeho času poskytli informácie o aktuálnom pobyte kladivárskeho šampióna Adriána Annusa. Ten je po dlhej ceste autom z Grécka už v maďarskom meste Szombathely.


Súvisiace články