Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Maďar Katzirz si za doping nezahrá šesť mesiacov

TASR|27. mar 2003 o 15:48

Bazilej/Budapešť 27. marca (TASR) - Maďarský reprezentant v hádzanej Dávid Katzirz, ktorého počas MS v Portugalsku prichytili dopingoví komisári pri ...

Bazilej/Budapešť 27. marca (TASR) - Maďarský reprezentant v hádzanej Dávid Katzirz, ktorého počas MS v Portugalsku prichytili dopingoví komisári pri užívaní zakázaných látok, si nezahrá šesť mesiacov. Rozhodla o tom Medzinárodná hádzanárska federácia.

Proti verdiktu, ktorý ešte nenadobudol platnosť, sa môže Katzirz do mesiaca odvolať.

V organizme spojky Dunaferru sa po stretnutí s Ruskom 2. februára našli stopy amiloridu. O dopingovom previnení niet pochýb, a to jednak na základe analýzy A-vzorky (analýzu B-vzorky hráč už ani nežiadal), jednak na báze jeho dodatočného priznania sa.

Keďže dištanc sa ráta odo dňa, keď sa prišlo na dopingové previnenie, konkrétne 7. februára, Katzirz by sa mohol na palubovke objaviť opäť 7. augusta.

Iba 23-ročný hráč dnes pripustil, že sa obával aj vyššieho trestu a že preto podľa jeho názoru nemá zmysel odvolávať sa, aj keď to ešte nie je definitívne rozhodnutie. V súlade s jeho slovami sa vyjadril aj generálny tajomník Maďarského zväzu hádzanej László Sinka.

Dištancovaný hriešnik bude chýbať svojmu klubu v semifinále a v prípade postupu aj vo finále Pohára EHF, prirodzene aj v závere ligovej súťaže. Za reprezentáciu nenastúpi v júnových kvalifikačných stretnutiach o postup na ME proti Macedónsku.

Maďarská reprezentácia si na svetovom šampionáte v Portugalsku vďaka 6. miestu vybojovala účasť na OH 2004 v Aténach a ani Katzirzov prehrešok na tom nič nemení.

Súvisiace články