Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Macinská získala v roku 2015 päť titulov

Sportnet|Publikované 9. jan 2016 o 00:00

Orientační bežci zápolili v roku 2015 o lídrov v celoročnej súťaži Slovenského rebríčka jednotlivcov.

Orientační bežci zápolili v roku 2015 o lídrov v celoročnej súťaži Slovenského rebríčka jednotlivcov (SRJ), pričom sa súťažiacim započítavali body z vybraných pretekov. Výsledky majstrovstiev Slovenska z jednotlivých disciplín orientačného behu boli započítavané do SRJ s vyšším koeficientom bodov.

KOŠICE. V konkurencii 46 súťažiacich mužov s minimálne siedmimi absolvovanými pretekmi SRJ celkove zvíťazil Marián Dávidík (Kobra BA) a 7381 bodmi pred Pavlom Bukovácom (Farmaceut BA) - 7219 b. a tretí skončil Michal Krajčík (ATU Košice) s 7120 b. Z východniarov v prvej desiatke ešte skončili: 5. T. Mušinský, 6. M. Šmelík a 9. Š Ringer. Na slovenských šampionátoch si z východniarov najlepšie počínal Krajčík, ktorý získal tri strieborné medaily v šprinte, na krátkej trati i v trojčlennej štafete ATU s Mušinským a Ringerom.

V ženskej kategórii svoju tohtoročnú suverenitu na Slovensku potvrdila Jana Macinská (ATU Košice) ziskom piatich titulov zo šiestich. Postupne vyhrala slovenské šampionáty na strednej trati pri Rudnej (RV), v trojčlennej ženskej štafete s J. Kršiakovou a M. Rákayovou pri Košiciach, v nočnom OB pri Stupave, na dlhej trati pri Kuneráde a v šprinte v Kremnici. Len v mix štafete ATU s T. Mušinským v Bratislave skončila druhá. Dobre jej sekundovala aj Katarína Labašová, ktorá získala tri strieborné medaily, Kristína Krajčíková vybojovala jednu striebornú a jeden bronz a Martina Papugová (všetky ATU) jednu striebornú medailu.

Macinská vyhrala so značným náskokom aj súťaž SRJ s 7400 b. pred oddielovou kolegyňou Labašovou – 6914 b. a tretia skončila Marta Wartiaková (Farmaceut BA) - 6911 b. Štvrtá skončila Krajčíková (ATU) s 6910 b. Z ďalších východniarok prvú desiatku uzatvára Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov jednu z prvých troch priečok v SRJ vybojovali: M-12: 1. Lukáš Novota, 2. M. Roháč, M-18: 1. Dušan Sláma (všetci ATU),...3. S. Franko, M35-: 3. Milan Dudra (obaja Sokol Kysak), M40-: 1. Zdenko Roháč (ATU), 2. I. Porubčan (Sokol Kysak), M45-: 1. Jozef Pollák (ATU), 2. V. Franko (Sokol Kysak), M50-: 1. Csaba Takács (ATU), 2. G. Filó (Sokol Kysak), M55-: 2. M. Palička (Čingov Sp. N. Ves), M65-: 2. I. Roháč (ATU), W-16: 2. D. Kalenská, W-18: 1. Antónia Šofranková, 2. A.Papugová (všetky ATU), W35-. 3. T. Bednáriková (Čingov Sp. N. Ves), W40-: 3. J. Slámová, W45-: 3. E. Papugová (obe ATU ).