Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Machová asi bez boja, Kafková sa vyvrcholenia SP nezúčastní

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Košice - Dnes sa na košickom Jazere uskutoční dvojkolové finále 9. ročníka Slovenského pohára vo vodnom lyžovaní za vlekom a súčasne i Memoriál Janka

Tichého (4. kolo SP) v kategóriách mužov, žien a dorastu. Usporiada ho dvojica košických vodnolyžiarskych klubov Gransat a International. Na vyrcholení tohtoročnej domácej sezóny vlekárov očakávajú okolo 20 pretekárov zo štyroch klubov, a to z košickej trojky Trixen, Gransat, International a KVL Spišská Nová Ves.

Slovenskí reprezentanti sa pritom z víkendových majstrovstiev sveta vo vodnom lyžovaní za vlekom, ktoré sa uskutočnili v nemeckom Alfsee Rieste, vrátili v utorok ráno s tromi tretími. Cenný bol najmä bronz Miroslava Hríbika v kombinácii, mladý Košičan pritom siahal na medailu i v trikoch. Ďalšiu bronzovú medailu získala za tretiu priečku v slalome Bronislava Machová, minuloročná majsterka Európy v tejto disciplíne navyše vytvorila nový slovenský rekord výkonom tri bóje na 11 m lane pri rýchlosti 55 km/h a aj jej len tesne ušla ďalšia medaila, v kombinácii skončila štvrtá. V súťaži družstiev obsadilo Slovensko tretiu priečku.

Úspešní slovenskí reprezentanti sa predstavia i v Košiciach. Miroslav Hríbik si určite nenechá ujsť možnosť obhájiť minuloročné prvenstvo v Slovenskom pohári mužov. V kategórii žien je zatiaľ na čele Bronislava Machová pred Karin Kafkovou, minuloročnou víťazkou.

Karin Kafková mala na MS naposledy smolu v podobe bieloruského valu, ktorý sa pred ňu výsledkovo a umiestnením postavil. "Relatívne. To som už samozrejme predpokladala pred začiatkom MS. Bielorusky sú fakt strašne silné, aj keď ku tej štvrtej v poradí som sa priblížila. Dostať sa však pred nich či medzi nich je fakticky nemožné, dá sa to hádam len v prípade, ak niektorá z nich spadne alebo vyložene niečo pokazí. Dopredu sa však nedá počítať s tým, že sa pred ne dostanem," hovorí Karin Kafková, ktorá je však s umiestneniami i výkonmi na MS spokojná. V trojkombinácii skončila na piatom mieste (2 366,1 bodu), v slalome na siedmom mieste (5,00/55/13,00), v skokoch na šiestom mieste (36,5 metra), najlepšie si počínala v trikoch, kde so 6 070 bodmi obsadila piate miesto za kvartetom z Bieloruska. "Určite. V tomto roku som už nechcela skákať, kolegovia z družstva ma však presvedčili, do družstva ešte potrebovali skoky. A skočila som si osobný rekord, takže nemôžem byť nespokojná. Akurát trochu som nespokojná so slalomom, pretože doma sa mi darilo lepšie. Stále je však určitým rizikom prísť na nový vlek, človek na ňom nemá dosť tréningu, takže sa tomu ťažšie prispôsobí. Buď tebn vlek sadne alebo sadne menej a vtedy je problém."

Šampionát v Nemecku hodnotí Kafková pozitívne po viacerých stránkach. "Boli to veľmi dobré preteky, aj technické podmienky boli dobré, počasie takisto. Myslím, že sme mohli urobiť čo najlepšie výkony, čo sa nám aj podarilo. Nestáva sa často, aby takmer všetci z družstva zajazdili svoje maximá - teraz tak tomu bolo."

V Košiciach sa však dnes Karin Kafková nepredstaví. "Cestujem do Čiech, súkromne." Bronislava Machová teda asi zvíťazí, ako sa vraví, bez boja. "No, relatívne."

Dnešný program: od 8. do 9. hod. neoficiálne tréningy, 9.hod. prvé a druhé kolo slalomu, po nich od 12. hod. akrobatická jazda, cca od 15.hod. dvojkolová súťaž v skokoch pre všetky kategórie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.