Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Macho dal výpoveď, chce sa presadiť v Česku

Sportnet|Publikované 28. máj 2009 o 22:00

Český extraligový klub BK Mladá Boleslav stavil na slovenských hokejistov. Do svojich radov získal obrancov Marcela Šterbáka, Borisa Žabku, útočníka Petra Fabuša a posledným slovenským úlovkom sa stal tiež útočník Michal Macho. Reprezentant, ktorý bol na

svetovom šampionáte vo Švajčiarsku, tak trochu nečakane opúšťa našu extraligu.

Košice. Martinský hokejový klub sa po poslednej sezóne ocitol vo finančných problémoch. A tie zohrali dôležitú úlohu pri odchode jednej z opôr tímu, niekdajšieho hráča Slovana a Košíc Michala Macha. Ten mal ešte s klubom zmluvu na jednu sezónu, no napriek tomu odhádzal ako voľný hráč.

"Bol to štandardný kontrakt, s právami i povinnosťami. Martin si voči mne neplnil záväzky, tak som zmluvu vypovedal," povedal nám Michal, no o ďalších podrobnostiach sa odmietol baviť.

Zmluva na dva roky

Pôvodne sa z Martina odísť nechystal. "Pre mňa sa sezóna skončila až po majstrovstvách sveta. Riešil som len vzniknutú situáciu," vraví. Jeho materský klub riešil ekonomickú situáciu. Aj kvôli nej prišiel o viacero hráčov. No Mišo v tejto súvislosti hovorí: "Dobrá správa pre martinský hokej je, že situácia sa zlepšila, aspoň také signály som registroval."

Na hráčskom trhu je momentálne veľa hokejistov bez chlebodarcu. Macho tú neistotu nikomu nezávidí. "Momentálne je prebytok voľných hráčov. Kluby šetria v rozpočtoch, takže nikomu nezávidím. Ja už môžem byť pokojný. Mám zmluvu na ďalšie dva roky, teraz sa už len presadiť."

Trénuje individuálne

Keďže kvôli svetovému šampionátu sa domov vrátil neskôr, s novým klubom sa dohodol, že nastúpi až do prípravy na ľade. "Trénujem individuálne. Pripravovať sa budem aj celý júl, keď budú mať ostatní voľno. Viem, že ma čaká ťažká sezóna. Česká extraliga má svoju kvalitu. No chcem sa v nej presadiť. Mladá Boleslav sa ako nováčik udržala v najvyššej súťaži. Po sezóne vymenila polovicu kádra, takže ciele by mali byť v najbližšej sezóne vyššie."

Na MS veľa nenahral

Michal má za sebou premiérový svetový šampionát. Hoci, vo Švajčiarsku nastúpil iba na posledný zápas s Nórskom. "Veľa som tam nenahral. Napriek tomu nemám čo ľutovať. Neviem, či mi účasť vo Švajčiarsku pomohla k novému kontraktu, keď už, tak skôr prípravné zápasy. Faktom je, že viacerí hráči sa po šampionáte dostali do KHL. Ja som rád, že som tam vôbec bol. Hoci oveľa spokojnejší by som sa vracal, keby sme ako tím dosiahli viac. A mohli sme, mužstvo na to bolo," podotkol Michal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.