Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Macedónci pristanú v Bratislave v utorok predpoludním

SITA|8. sep 2003 o 12:54

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Futbalisti Macedónska po sobotňajšej domácej prehre s Anglickom (1:2) absolvovali doma regeneráciu a na Slovensko pricestujú v utorok predpoludním. Chartrový let so seniorskými reprezentantmi, ako aj s hráčmi výberu do 21

rokov, by mal pristáť na bratislavskom letisku približne o 10.00 h. "Tím do 21 rokov sa potom vyberie do Dubnice, kde bude ubytovaný v hoteli Dynamik. V Púchove si mladí Macedónci zatrénujú v čase stredajšieho zápasu, teda od tretej popoludní. Áčko bude bývať v hoteli Slovakia v Žiline a tamojší štadión si vyskúša takisto v čase zápasu - od ôsmej hodiny večer. Po stredajších dueloch Macedónci ešte prespia na Slovensku a domov by sa mali vybrať z bratislavského letiska vo štvrtok okolo jedenástej predpoludním," priblížil program najbližšieho súpera Slovenska v kvalifikácii ME 2004 vedúci medzinárodného úseku SFZ Ivan Sochor. V nominácii "A-tímu" Macedónska, ktorú súper poskytol slovenskej strane, figuruje 20 mien. Nechýba ani kapitán Artim Šakiri, ktorý sa preslávil rohovým kopom, ktorý skončil v sieti Anglicka a senzačnou remízou 2:2.

Tím z Balkánskeho polostrova prichádza na Slovensko s výrazne nepriaznivou bilanciou 0:3 na zápasy a skóre 0:9. Naposledy Macedónsko prehralo so Slovenskom koncom marca na domácom trávniku v Skopje (0:2), hoci počas celého zápasu boli domáci reprezentanti aktívnejší. Macedónci narazili na Slovákov aj v predchádzajúcej kvalifikácii a takisto sa netešili ani raz z víťazstva. Najskôr podľahli v septembri 2000 v Bratislave 0:2 a v októbri 2001 utrpeli v Skopje dokonca debakel v podobe výsledku 0:5.


Nominácia Macedónska:

brankári: Petar Miloševski (Malatyaspor), Jane Nikoloski (Sloga Jugomagnat Skopje)

obrancovia: Goče Sedloski (Dinamo Záhreb), Igor Mitreski (Spartak Moskva), Igor Gjuzelov (Metalurg Doneck), Panče Čumbev (Pobeda Prilep), Goran Stavrevski (Diyarbakirspor), Milan Stojanovski (Partizan Belehrad)

Stredopoliari: Veliče Šumolikoski (Synot), Vančo Trajanov (Lokomotiv Plovdiv), Vlatko Grozdanovski (Vardar Skopje), Igor Jančevski (Varteks Varaždín), Aginaldo Braga (Vardar Skopje), Goran Pandev (Ancona), Alexander Mitreski (Grasshoppers), Slavčo Georgievski (Vardar Skopje)

útočníci: Ilčo Naumoski (GAK Graz), Artim Šakiri (West Bromwich Albion), Georgi Hristov (Zwolle), Draganco Dimitrovski (Pobeda Prilep)

Tréner: Dragan Kanatlarovski, asistenti: Vujadin Stanojkovič, Adnan Žekir

Súvisiace články