Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

M. Sovič verí, že sa nepotvrdí pravidlo - liga nie je pohár a nezažije žiaden výbuch

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Košice Po včerajšej predohrávke Dunajská Streda Púchov, pokračuje dnes Slovenský pohár vo futbale zostávajúcimi stretnutiami 1. kola. V ňom sa mimo

prvoligového 1. FC Košice predstavia i štyri východoslovenské tímy. Na štadióne prešovského Tatrana sa po nedávnom druholigovom derby Tatran Prešov - HFC Humenné (0:1) stretnú zeleno - bieli s podvihorlatským tímom i v pohárovom. V neďalekých Ličartovciach tamojší líder tabuľky FC Steel Trans privíta nováčika súťaže Petrochemu Dubová a Čaňa sa predstaví v Podbrezovej. Košičania sa dnes predstavia na Štiavničkách, kde ich bude hostiť banskobystrická Dukla.

"Slovenský pohár je najjednoduchšia a najschodnejšia cesta k tomu, aby sme sa mohli predstaviť v pohárovej Európe. Nakoniec, Senec je toho svetlým príkladom," poznamenal pred stretnutím kapitán tigrov Miroslav Sovič, ktorý len potvrdil slová vedenia 1. FC o tom, že by sa Košičania chceli dostať v pohári, čo najďalej.

Pre 1. FC to bude zaujímavé stretnutie i z toho dôvodu, že spod Urpína pred nedávnom putovali kroky viacerých futbalistov do Košíc. Medzičasom sa poniektorí už vrátili, ako Dušan Tóth, či Tomáš Libič. "Určite sa nich teším. Máme si čo povedať, lebo dlho som ich nevidel."

Košičania majú za sebou 5-dňové sústredenie v Starej Lesnej, ktoré by im malo pomôcť nazbierať energiu pred druhou polovicou jesennej časti súťaže. "Osobne som rátal s tým, že tí chlapci, čo boli zranení, sa dajú do poriadku, no nakoniec to vyzerá tak, že máme ešte viac zranených, ako sme mali, Neviem, v akom stave budú chlapci do zápasu, ale dúfam, že lekári urobia pre to všetko maximum. Myslím si, že tí, čo sú zdraví, sú na tom lepšie. Aj sa trochu potrénovalo i uvoľnilo, povedal by som, že sa to presne naladilo na ďalšie boje, ktoré nás čakajú," konštatoval M. Sovič.

Košičanom to zatiaľ v I. lige šliape veľmi dobre. Stará pravda však už neraz potvrdila to známe liga nie je pohár, a tak mužstvám, ktorým sa darilo v lige sa obávali pohára a opačne. Boli sme zvedaví, či sa táto situácia nemôže prihodiť i 1. FC a v pohári nečakane vybuchne. "Nerád by som bol, aby sme vybuchli. Prehrať sa dá stále. Rozdiel však je, akým spôsobom. Po kvalitnom výkone nakoniec môžeme prehrať o gól, alebo po strelách zo značky pokutového kopu. Je to futbal, je to hra," dodal skúsený stredopoliar.

Program dnes o 16.00 hod.: Banská Bystrica - 1. FC Košice, Rekostav Stará Ľubovňa - Ružomberok, Rimavská Sobota - Kremnička, Podbrezová - FK Čaňa, Steel Trans Ličartovce - Petrochema Dubová, Tatran Prešov - HFC Humenné, Rapid Ružinov - Dubnica, Myjava-Turá Lúka - Inter, Veľké Leváre - Trenčín, Devín - Trnava, Topoľčany - Petržalka, Slovan B - Slovan, Nitra Senica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.