Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

M. Sovič po nepremenenej jedenástke vedel, že chlapci zaňho zabojujú

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Košice Trojica prvoligistov ukončila svoju púť v 1. kole Slovenského pohára vo futbale. Vzhľadom na žreb 2. kola je už teraz jasné, že do 3. kola

(štvrťfinále) nezasiahnú ďalší dvaja prvoligisti. Obrovské prekvapenie sa zrodilo v Starej Ľubovni, kde domáci treťoligoví futbalisti napriek zlému začiatku vyliali z pohára Ružomberok. ďalší treťoligista vyučoval v Myjave, kde urobil krátky proces s Interom (3:0). Rovnakú prehru rozdielom triedy si zaknihovala i Petržalka v Topoľčanoch. V jej prípade to však už ani neprekvapuje. V hodine dvanástej si postup vybojovali Košice, keď v Banskej Bystrici vyhrali až po strelách zo značky pokutového kopu. V normálnom hracom čase sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Po dlhšom čase 1. FC vystupoval v úlohe favorita, a tak sme sa kapitána mužstva Miroslava Soviča spýtali, či jeho tímu táto rola svedčala. "Nech to neznie ako výhovorka, ale chýbalo nám päť hráčov zo základnej zostavy a myslím si, že to bolo vidieť na hre a hlavne na výsledku." Košičania sa tak pod Urpínom strachovali o výsledok až do samého konca. "Myslím si, že menší nervák zapríčinil i hrozný terén na Štiavničkách. Ale nechcem sa na to vyhovárať. Určite sme nepodali taký výkon, ako by sme mali. Možno sme si mysleli, že víťazstvo príde samo, lenže ono nikdy tak nepríde, rovnako ako góly samé nepadnú."

Na rad prišli jedenástky a hneď úvodný exekútor M. Sovič, ju nepremenil. "Brankár ju superchytil. Strela išla dobre, lenže on mi ´vymákol´ roh a strelu zneškodnil." Čo vám prvé napadlo, po zahodenom pokutovom kope? "Hneď som si pomyslel, že chlapci za mňa zabojujú. Nakoniec to ´Obšo´ zavŕšil, takže to dopadlo dobre."

K 1. FC sa žreb nezachoval najlepšie pre 2. kolo. Aj v platí pravidlo, že tímy z najvyššej súťaže hrajú na ihriskách súperov, no v dvoch prípadoch sa stalo, že na seba narazili práve prvoligisti. V jednom prípade sa takto šťastie "usmialo" i na Košice. "S kým hráme?" spýtal sa nás M. Sovič, ešte netušiac, koho im prisúdil žreb. Nenaťahovali sme ho a povedali mu, že Košice cestujú do Púchova. "Kde? Do Púchova? To je nádhera! Nóó, tak si zopakujeme zápas z I. ligy. Nie je to ´buhvico´ určite tam boli i ľahší súperi. Ťažšieho súpera sme ani nemohli dostať. Navyše, ak hráme ešte na jeho ihrisku... Bude to veľmi ťažký zápas," dodal M. Sovič.

Druhé kolo sa bude hrať na jeden zápas 25. 9. Následné štvrťfinále (3. kolo) bude na programe 23. 10. (hrá sa tiež jednokolovým systémom).

Vyžrebované dvojice 2. kola Slovenského pohára: Podbrezová (II. liga) Myjava (III.), Dubnica Žilina, Dubová (II.) - Rimavská Sobota (II.), Tatran Prešov (II.) Trenčín, Nitra (II.) - Rekostav Stará Ľubovňa (III.), Senec (II.) Trnava, Púchov - 1. FC Košice, Topoľčany (II.) Slovan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.