Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

M. Sopko: Proti Nitre som hral pre kamarátku

Martin Sopko potiahol v útoku. (Autor: R. Zelizňák)
Sportnet|Publikované 7. nov 2013 o 23:00

Proti Nitre potiahol Svidník v útoku a na prihrávke Martin Sopko.

Ako priznal, za jeho výborným výkonom sa ukrývala prítomnosť kamarátky v hľadisku.

SVIDNÍK. Posledných šesť setov odohrali volejbalisti Slávie Svidník ako z partesu. Po prehre s Prešovom sa zverenci trénera Petra Kalného zaťali a hoci prvý set im ešte Myjava doma vzala, od tohto momentu šliapu nekompromisným spôsobom.

Proti Nitre prehrávali Svidníčania v úvode 1:5 a 3:8, ale po prvom technickom oddychovom čase ovládli dianie na palubovke a súpera zdolali hladko 3:0 (18, 11, 14).

„Nitra je nepríjemný súper pre každého, pretože jej mladí hráči riskujú agresívnym servisom. V úvode sme to neustáli na prihrávke a tým pádom sa nám ťažko útočilo. Keďže bol iba začiatok zápasu, za stavu 3:8 nebol žiadny dôvod na paniku. S každou ďalšou loptou sme sa dostávali do tempa a stretnutie sme mali pod kontrolou. Rozhodujúce z môjho pohľadu bolo, že sme Nitranov zastavili hneď na začiatku a nepustili ich do laufu. Na druhej strane treba priznať, že k víťazstvu nám pomohli aj hostia svojimi chybami. V novinách som sa dočítal, že v útoku ich urobili 25, čím nám vlastne darovali celý jeden set,“ konštatoval smečiar Slávie Svidník Martin Sopko.

Motiváciou kamarátka

Práve odchovanec prešovského volejbalu, ktorý okúsil legionársky chlebík v Poľsku, patril ku kľúčovým hráčom Svidníka. Okrem toho, že si štatisticky pripísal na konto najviac bodov, strategickú úlohu zohral na príjme súperovho podania, vďaka čomu mohli domáci komfortne tlačiť na pílu v útoku.

„V tomto zápase som sa sústredil najmä na prihrávku, lebo v posledných kolách servovali súperovi hráči predovšetkým na mňa. Ak sa dobre prihrá, máme v útoku všetci ľahšiu úlohu a z toho dôvodu som rád, že som si s podaním Nitranov dokázal poradiť. Ako som už povedal, hostia robili dosť chýb, preto sme neboli pod výrazným tlakom a táto pohoda sa premietla do istoty vo všetkých herných činnostiach. Osobne sa mi hralo výborne aj vďaka kamarátke, ktorá sa na mňa prišla pozrieť. Proti Nitre som hral pre ňu. Chcel som sa totiž ukázať, aby som sa nemusel hanbiť, čo bola obrovská motivácia navyše,“ priznal s úsmevom M. Sopko.

Demonštrácia sily

V sobotu sa Svidníčania predstavia na pôde Prievidze, ktorú v posledných zápasoch ťahá spoľahlivými výkonmi venezuelský legionár K. Pinerua. Podľa tabuľkového postavenia budú favoritmi hostia, preto M. Sopko a spol. berú iba tri body.

„Po prehre s Prešovom sme ešte viac hladní po víťazstvách. Naše ambície sú totiž vysoké a z toho dôvodu sme radi, že stretnutia s Myjavou a Nitrou boli jasne v našej réžii. Demonštrovali sme svoju silu a to je kvôli pohode vždy dôležité. Začína sa kryštalizovať prvá štvorka, v ktorej chceme skončiť najvyššie a to nám velí bodovať naplno aj v Prievidzi. Domáci síce nemajú čo stratiť a môžu hrať bez tlaku, no to nič na našich plánoch získať všetky tri body nemení,“ zdôraznil M. Sopko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.