Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

M. Pillárová po zisku dvoch zlatých z MS: "Bolo to jednoduchšie, ako sme čakali"

Sportnet|4. dec 2002 o 00:00

Košice - S dvoma zlatými medailami sa z nohejbalových MS v maďarskom Szombathelyi vrátila ženská reprezentácia Slovenska. Najprv Martina Pillárová,

Lucia Čolláková a Daniela Peruňská zdolali vo finále dvojíc české trio (Kobylková, Majerová, Kudrnová) 2:0 (4, 6), potom slovenská trojka (Martina Pillárová, Lucia Čolláková, Daniela Peruňská, Katarína Danková, Karin Kafková) zdolala opäť Češky (Kobylková, Majerová, Kudrnová, Vejdovská, Hanáková) 2:0 (9, 8). "Odchádzali sme s tým, že sme chceli vyhrať, ale musím povedať, že to bolo jednoduchšie, ako sme čakali," hovorí po návrate z Maďarska skúsená Martina Pillárová. "Predpokladali sme, že finálové zápasy budú s Češkami, tak tomu aj bolo. Ale dvojky sme vyhrali veľmi jednoducho, v dvoch setoch, 11:4 a 11:6. Tým pádom sme do troják nastupovali v pohode a s istou psychickou výhodou. V druhom sete sme mali trochu problémy, prehrávali sme 3:6, ale nakoniec sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. A to tak, že sme na MS neprehrali ani jeden set."

Martina Pillárová začiatkom minulého roka presídlila do Kanady, kde sa vydala a už má aj 4,5 - mesačného synátora Vincenta. S našimi reprezentantkami trénovala mesiac pred MS, v samotnej Kanade kondíciu udržiavala, na praktický nohejbal však v prostredí, ktoré ho veľmi nepozná, nebol priestor. Ako teda zápasy na MS zvládala ona sama? "Každý deň bol u mňa ten prvý zápas trošičku ťažší. Začínala som, nechcem povedať s neistotou, ale... Keď však vyjdu prvé dve - tri lopty, prvé dva - tri smeče, už sa hrá super. Podarilo sa mi to a bolo už dobre. Hovorím, každý prvý zápas bol pre mňa trošku ťažší, našťastie nás však v úvodoch čakali ľahší súperi, takže sme si mohli dovoliť sa pohrať a rozcvičiť priamo pri súperoch."

Keď táto, teraz už 4 - násobná majsterka sveta odchádzala na MS, vyslovila mierne obavy z Maďariek a Rumuniek, ktorých výkonnostný rast sama nepoznala. "Ukázalo sa, že sa zlepšili. Rumunky určite, tie mali jednu smečiarku, ktorú som doteraz ešte nevidela, hrala variabilnejšie, aj keď nám nerobila väčšie problémy. Trošku sa zlepšili i Maďarky, ale nie natoľko, aby nás mohli ohroziť a aby sme s nimi mali nejaké problémy."

Martinu Pillárovú sprevádzala na MS mamka i malý Vincent. "Maličký bol s mamkou, bol však na každom zápase v hale. Našla som im jednu šatňu, kde boli sami. Do haly sa z nej dali otvoriť dvere, takže maličký tam mohol byť aj sám, hluk tam nebol a mamka mohla sledovať zápasy. Maličký bol veľmi, veľmi dobrý, zobudil sa akurát po druhom finálovom zápase, lebo mi chcel pogratulovať." Navyše, maličký je odolný, lietadlom na Slovensko z Kanady doletel prvýkrát, keď mal štyri týždne. "V Kanade dávam hodiny aerobicu, stále so mnou chodí, aj do telocvične. V klube, v ktorom pracujem, je taká miestnosť, kde si mamičky môžu ´odložiť´ deti."

Zlatá medailistka sa po pondelkovom návrate do Košíc na Slovensku zdrží ešte jeden deň, zajtra už odlieta do Kanady. Nohejbalové plány a Slovensko? "Zatiaľ nič neplánujem. Viem, že MS sú za dva roky, ale nesľúbila som, že budem hrať za Slovensko..."

Dva roky je dlhá doba, stať sa môže všeličo, je však možné, že za dva roky bude hrať na šampionáte i reprezentácia javorového listu. Žeby i s Martinou Pillárovou?

Súvisiace články