Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

M. Mravec dvakrát "pozdravil" kamaráta Megu

Sportnet|Publikované 14. nov 2005 o 23:00

Humenné - Iba málokto z viac ako tisícky divákov na Zimnom štadióne v Humennom si po skončení druhej tretiny za nerozhodného stavu 2:2 pomyslel, že

stretnutie sa ešte premení na streleckú exhibíciu domácich. Stalo sa... Tréner Jozef Čontofalský stiahol hru na tri päťky, hráči na ľade sa tak dostali do vyššej "teploty" a Trnavčanov v záverečnom dejstve úplne prevalcovali. Pomer striel 24:4 a výpočet gólov 6:0 hovorí za všetko. "Určite sme s takým gólovým uragánom nerátali, ba práve naopak, po vývoji stretnutia v prvých dvoch tretinách by sme boli spokojní aj s víťazstvom o gól, či dva. Začalo nám to však padať a súper "odišiel" úplne," konštatoval Michal Mravec, ktorý v ostatnom stretnutí v Topoľčanoch ako jediný premenil samostattný nájazd, a mal tak enormný podiel na zisku dvoch bodov pre humenského nováčika. Do streleckej listiny sa zapísal aj v piatok, pričom ruky nad hlavu dvíhal v pri štvrtom a piatom góle HKM. "V prvej situácii Petrovičovu strelu Mega vyrazil a ja som odrazený puk napálil z jednej, v druhej šanci som premenil samostatný nájazd. Mal som ešte jednu možnosť, ale puk mi poskakoval, tak som ho dobre netrafil. Škoda. Brankára Megu poznám veľmi dobre, lebo spolu sme hrávali v Liptovskom Mikuláši i v Poľsku, takže som ho chcel gólovo "pozdraviť". Som rád, že to vyšlo," vyjadril spokojnosť Michal Mravec, ktorý si v deviatom stretnutí v drese HKM Humenné zvýšil produktivitu na 13 bodov (8 + 5). Keďže aj on patrí medzi hráčov, ktorých extraligista z Liptova uvoľnil iba na hosťovanie, cez víkend sa vracia späť. "S návratom domov sa pre mňa spája aj skutočnosť, že budem konečne častejšie s rodinou, kde som teraz potrebný, lebo máme maličký prírastok. V Humennom som sa však cítil veľmi dobre, a ak sa nedostanem do zostavy, rád by som sa sem vrátil," dodal Michal Mravec.

Tréner Faith zbiera svoje ovečky

Jedným z divákov, ktorý v piatok sledoval víťazstvo humenského nováčika, bol aj Ján Faith, tréner HK 32 L. Mikuláš. Dôvod svojej návštevy pod Vihorlatom nám po stretnutí bez problémov prezradil. "V extralige je prestávka, prvá liga beží, takže po Spišskej Novej Vsi, kde som bol pred týždňom, som teraz navštívil Humenné. Od pondelka sťahujeme všetkých našich hráčov z prvoligových klubov späť, vyskúšame ich a potom rozhodneme, kto ostane," konštatoval kormidelník Liptákov. Znamená to, že útočník Michal Mravec z HKM Humenné minimálne na týždeň odíde.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.