Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

M. Melník: Víťazstvo sme dosiahli po kolektívnom výkone

Sportnet|Publikované 2. nov 2008 o 23:00

Hráči Breznice čakali na radosť z víťazstvá tri kolá a preto chceli nepríjemnú sériu proti Raslaviciam prerušiť. BREZNICA. Vďaka spolupráci dvojice

Hráči Breznice čakali na radosť z víťazstvá tri kolá a preto chceli nepríjemnú sériu proti Raslaviciam prerušiť.

BREZNICA. Vďaka spolupráci dvojice J. Vrábeľ J. Melník sa im to podarilo, aj keď v závere sa zverenci hrajúceho trénera Igora Tabiša museli pri tlaku súpera obracať.

Efektívny M. Melník

Duel 15. kola medzi Breznicou a Raslavicami sa mal niesť podľa papierových predpokladov vo vyrovnanom duchu, čo aktéri stretnutia na trávniku aj potvrdili. Domáci sa však v ofenzíve mohli oprieť o dvojicu Ján Vrábeľ Marek Melník, pretože obidva góly v sieti súpera niesli ich podpis. V prvom prípade sa J. Vrábeľ uvoľnil pri autovej čiare a po súboji J. Goča so S. Kračinovským dorážal M. Melník loptu do prázdnej brány. Druhú gólovú poistku pridal M. Melník po samostatnom nájazde, do ktorého ho poslal opäť J. Vrábeľ. "Každý hráč v pokutovom území súpera musí počítať s alternatívou, že brankár loptu vyrazí. V mojom prípade som stál v správny čas na správnom mieste a loptu som už nemal problém zasunúť do prázdnej brány. Druhému gólu predchádzala výborná prihrávka od J. Vrábeľa, ktorý bol aj na začiatku akcie pri mojom prvom presnom zásahu. Keď som sa ocitol sám pred S. Kračinovským, snažil som sa v prvom rade trafiť bránu, pretože brankár súpera vybehoval proti mne a som iba rád, že lopta, aj s dávkou šťastia, prešla popod neho až do siete," opisoval gólové situácie stredopoliar Breznice Marek Melník.

Víťazstvo kolektívu

Po prvom polčase odchádzali Brezničania do kabín s pohodlným dvojgólovým náskokom, ale Raslavice po zmene strán potvrdili, že si trúfajú bodovať aj za nepriaznivého stavu. Pokiaľ by zverenci trénera Alojza Špaka mali presnejšiu mušku, nemuseli odchádzať domov s prázdnými rukami. Gól M. Nováka bol síce výstavným kúskom, no spolu s I. Artimom už v ďalších troch príležitostiach rovnako presne namieriť nedokázali. "V prvom rade musím povedať, že dnes sme dosiahli víťazstvo po kolektívnom výkone. Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať ho a najmä v prvom polčase sme naše ambície dokázali naplniť nielen dvomi gólmi, ale mali sme aj ďalšie možnosti na skórovanie. Po zmene strán sa Raslavice prepracovali k niekoľkým nepríjemným situáciám, navyše gól M. Nováka bol nádherný, no z nášho pohľadu bolo dôležité, že nás tento moment ešte viac vyburcoval a víťazstvo sme z rúk nepustili," zdôraznil M. Melník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.