Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

M. König ešte dva také blbé góly v zápase nedostal

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Ešte donedávna sa mu o návrate do reprezentácie mohlo len snívať. Miroslav König (na snímke) pravidelne nehrával, no len čo sa uchytil v

FC Zürich, pozvánka od trénera Jurkemika na seba nedala dlho čakať. A nielen ona, rovnako tak nominácia do základnej zostavy. Miro si svoj post zastal, hoci by dva inkasované "poťa" góly mohli hovoriť o niečom inom.

"Som veľmi smutný, lebo sme dlho viedli. Po našom góle som veril, že uhráme lepší výsledok. Celé mužstvo sme ťahali za jeden koniec povrazu. Žiaľ, dostali sme hlúpe góly." Pamätáte si, kedy ste dostali v jednom zápase dva také blbé góly? "V takom dôležitom stretnutí určite nie," bez rozmýšľania riekol skupinke slovenských novinárov Miroslav König. "Pri prvom góle ma zmiatol Owen. Beckham zahral priamy kop, Owen si naň nabehol a ja som očakával, že zmení smer lopty. On ju však pustil a už nebolo času na nejakú reakciu. Nebol to prvý takýto gól v podaní Angličanov. Lopta preletí v zlomku sekundu cez viacerých hráčov a brankár má sťaženú pozíciu, lebo nevie, kto nakoniec zakončí. Neraz to nakoniec dopadne tak, že nik a lopta preletí cez celú šestnástku až do brány. Viac šancí som mal pri druhom góle. Na loptu som si aj siahol, no nič to nebolo platné. Chýbalo kúsok šťastia. To nám napokon chýbalo i v záverečnom nápore. Neraz lopta poskakovala v šestnástke pred Seamanom, alebo lietala vedľa jeho žrdí, len správnu cestu si nevedela nájsť. Remíza by bola spravodlivá a asi by najlepšie vystihla dianie na ihrisku. Asi sme malá krajina na to, aby sme z minima dokázali vyťažiť maximum, ako Angličania..." Ostrovania sú známi tým, že bojujú do posledných sekúnd, aj keby prehrávali trojbodovým rozdielom. Toto im tréneri vštepujú do pamäte od malička a potom sa im to v príhodnej chvíli zíde. "Presne tak to bolo pri druhom góle. Scholes zabojoval pri čiare, získal loptu od Peťa Hlinku a Owen už nezaváhal."

M. König sa v bráne neraz blysol skvelými zákrokmi. Čaroval najmä pri hlavičke Southgata z dvoch krokov i po Beckhamovej strele z prvej po prihrávke Heskeyho. "Pri prvom momente ma hlavička len trafila, pri druhom našťastie tečovaná strela išla presne do priestoru, kde som stál," poznamenal gólman, ktorého nešťastná prehra bolela tak, ako všetkých jeho spoluhráčov. Potlesk vypredaných tribún bol aspoň sčasti balzamom na ubolenú dušu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.