Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

M. Kaprál hetrikom rozhodol, Kežmarok bol blízko víťazstva

Sportnet|Publikované 30. okt 2006 o 23:00

ĽUBICA - FINTICE 4:1 (1:1)Ľubičania nastúpili proti súperovi, ktorý sa pod Tatrami ukázal vo veľmi dobrom svetle a domácich poriadne potrápil.

ĽUBICA - FINTICE 4:1 (1:1)

Ľubičania nastúpili proti súperovi, ktorý sa pod Tatrami ukázal vo veľmi dobrom svetle a domácich poriadne potrápil. Lepšie začali hostia, ktorí sa zamerali na rýchle protiútoky a po jednom z nich po zaváhaní domácej obrany sa po štvrťhodine hry ujali vedenia. Hostiteľmi však tento okamih neotriasol, hrali útočne a trpezlivo. Vytvorené gólové príležitosti však nepremieňali, najmä Kurta a Kalafut sa predbiehali v ich zahadzovaní. Až v 40. minúte nacentroval Kovalčík a jeden z hosťujúcich hráčov zahral v pokutovom území nedovolene rukou, za čo nasledovala jedenástka. Tú M. Kaprál bezpečne premenil a začínalo sa akoby odznova. Aj v druhom polčase predvádzali oba kolektívy svižný a zaujímavý futbal. Ľubičania sa snažili tlačiť pred pokutové územie svojho súpera a po hodine hry opäť M. Kaprál dostal svoj celok do vedenia, keď po strele Kovalčíka doklepol loptu do siete. O päť minút neskôr sa skóre menilo znova, keď všadebol Kovalčík bol faulovaný v šestnástke a M. Kaprál zavŕšil svoj čistý hetrik. Domáci naďalej bojovali a hostia sa ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdávali a stále kontrovali rýchlymi protiútokmi. V 88. minúte sa dočkal gólu aj Kovalčík, ktorý bol pri všetkých presných zásahoch svojho tímu a zaslúžene svoj dobrý výkon okorenil gólovou bodkou po presnej strele spoza šestnástky.

Góly: 40., 60. a 65. M. Kaprál (2 z 11 m), 88. Kovalčík - 15. Jakubinský. Pred 300 divákmi rozhodoval Pecha, ŽK: Kalafut - Gmitrel, Kresanko, Michalech. ĽUBICA: Hájovský - Sova, Labus, Milaňák, Krempaský - L. Kaprál, Kalafut (80. Semivan), Kurta - I. Malich, Kovalčík, M. Kaprál. (riso)

Do rastru

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): Z našej strany to bol najlepší výkon jesennej časti. Chlapcom musím poďakovať, hrali bojovne a so srdcom. Pochvalu si zaslúži i náš súper, ktorý bol veľmi kvalitný a nevzdával sa za žiadneho stavu. Naše víťazstvo je zaslúžené, okrem gólov sme mali i ďalšie šance. (riso)

ĽUBOTICE - KEŽMAROK 3:3 (0:2)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov, bohatom na góly sa predstavili Podtatranci tak ako v predošlých dueloch v dobrom svetle a potvrdili, že ich stúpajúca forma nie je náhodou. Duel sa začal už od úvodného hvizdu vo svižnom tempe. Ako prví pohrozili hostia v 5. minúte, keď po priamom kope Pavlička lopta tesne minula domácu bránu. O štyri minúty na to sa však Kežmarčania už predsa len dokázali dostať do vedenia Bednarčíkom, ktorý zúžitkoval nedorozumenie domácich zadákov strelou pod brvno k bližšej žrdi. Po tomto okamihu sa hra obojstranne zrýchlila a prelievala z jednej strany na druhú. V 26. minúte boli hostitelia veľmi blízko vyrovnania, keď jeden z ich hráčov nedokázal z piatich metrov usmerniť loptu do odkrytej brány. Po polhodine mali domáci obdobnú príležitosť na skórovanie, no i tentoraz sa v koncovke nedokázali presadiť. Tesne pred odchodom do kabín sa podarilo hosťom potrestať nevyužitie šancí svojho súpera po pokutovom kope Dolanského, ktorému predchádzal výborný center Bednarčíka do pokutového územia a následná ruka jedného z domácich hráčov. Po zmene strán hostia z časti zmenili svoju hernú taktiku, keď sa viac stiahli do defenzívnej činnosti, čo sa im však, ako sa neskôr ukázalo, vôbec nevyplatilo. Domáci totiž vyvinuli čoraz väčší tlak na bránu Pacanovského a v 53. minúte pohrozili po rýchlej kombinačnej akcii, ktorú ale nedotiahli do úspešného konca. V 58. minúte sa im už ale kontaktným gólom podarilo vrátiť do stretnutia, keď Renčko dokonale využil zaváhanie obrancov hostí. V ďalších fázach merania síl domáci ešte viac zvýšili útočné úsilie, ale v 65. minúte zabudli na pozorné bránenie, keď črtajúcu sa rýchlu kombinačnú akciu zastavila domáca obrana nedovoleným spôsobom a Pavličko po priamom kope z kraja šestnástky prízemnou strelou k bližšej žrdi znova poistil náskok hostí. Hostitelia sa i napriek tomuto nepriaznivému stavu nevzdávali a po ešte jednom nevyužitom priamom kope hosťujúceho Kuruca v 73. minúte získali hru pod svoju kontrolu. V 76. minúte dokázali druhým presným zásahom Kucka, ktorý dorazil loptu za chrbát Pacanovského vniesť znova patričný náboj a dramatickosť do zápasu. O minútu na to kontroval na opačnej strane Bednarčík, ale tentoraz sa v zakončení nedokázal presadiť. Posledné slovo však patrilo predsa len domácim, ktorí v 82. minúte po ruke Kalafuta v pokutovom území mali príležitosť pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil svojím druhým gólom Renčko.

Góly: 58. a 82. Renčko (1 z 11 m), 76. Kucko - 9. Bednarčík, 37. Dolanský (z 11 m), 65. Pavličko. Pred 100 divákmi rozhodoval Roka, ŽK: Harčarík - Kalafut, M. Novák, Hanisko. KEŽMAROK: Pacanovský - Kalafut, Dolanský, Soľava, Vida - Pirhala (70. Jagerský), M. Novák, Pavličko, Kuruc (80. Munka) - Bednarčík, Hanisko. (mdc)

Marián LITVÍN (tréner Kežmarku): "Osobne si myslím, že sme dokázali odohrať jedno z kvalitných stretnutí s jedným z mužstiev z vrchných priečok tabuľky, ktorému sme boli v niektorých momentoch viac než vyrovnaným súperom. O víťazstvo sme sa prakticky pripravili sami vlastnými chybami v defenzívnej činnosti a nekoncentrovanosťou hráčov. V nasledujúcom mestskom derby s Ľubicou sa však už budeme snažiť vyhnúť sa podobným problémom a pokúsiť sa zdolať nášho tabuľkového a teritoriálneho súpera. Touto cestou by som chcel na tento určite príťažlivý derby zápas pozvať všetkých fanúšikov futbalu v našom meste a požiadať ich zároveň o slušné a korektné povzbudzovanie. (mdc)