Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

M. Jantek očakáva od hráčov viac emócií

Kouč MFK Vranov Miroslav Jantek. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 23. okt 2013 o 00:00

Vranov prehral v Kremničke tretíkrát po sebe. Mužstvo dopláca na chyby v defenzíve a nízku streleckú produktivitu.VRANOV. MFK Vranov hrá v tejto sezóne ako na hojdačke. V súčasnosti sa mužstvo nachádza v hernej kríze, čo zverenci trénera Miroslava Janteka dokumentovali aj v poslednom kole III. futbalovej ligy na pôde Kremničky.

V komornej atmosfére sa niesol prvý polčas vo vyrovnanom duchu. Remízový stav platil do 37. min., kedy najskôr podržal hostí M. Bálint, ale na dorážku už nárok nemal.

Domáci sa ešte pevnejšie posadili do sedla v 54. min. po lacnom góle súpera, ktorý zakončoval akciu hlavičkou z hranice šestnástky.

Napriek tomu, že Vranovčania v poli horší neboli, v koncovke veľa vody nenamútili a domácim cestu za víťazstvom 2:0 príliš nesťažili.

„Domáci nemali viac z hry, ale v závere polčasu boli o čosi aktívnejší a po jednoduchom nakopnutí lopty sme nechali vyrazenú hlavičku doraziť do našej siete. V úvode druhého polčasu prišla opäť jednoduchá nakopnutá lopta a na 2:0 sme inkasovali po hlavičke z hranice šestnástky, čo by sa stávať nemalo. Súper bol určite hrateľný, no ak urobíme vzadu naivné chyby, ťažko môžeme pomýšľať na lepší výsledok. Prejav smerom dopredu nebol najhorší, ale nestačilo to na Kremničku a nebude ani v ďalších stretnutiach. Vo všeobecnosti som sklamaný z prístupu, ktorému chýbali emócie,“ hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Darované body

Po úvodnej sérii piatich zápasov bez víťazstva sa Vranovčania nakopli doma proti Košiciam B (3:2), v Humennom z 0:2 vydoloval remízu a vzápätí doma porazili v tom čase lídra súťaže Lokomotívu (1:0).

Momentálne však mužstvo prehralo trikrát po sebe s nelichotivým skóre 1:8. Vranov sa trápi najmä v koncovke, preto si M. Jantek už po zápase s Popradom povzdychol, že o všetky góly tímu sa postarali iba traja hráči (P. Šamo, E. Streňo, M. Paluba) a v tomto smere by uvítal vyššiu streleckú angažovanosť aj od ostatných.

„To, čo nás držalo v jari, teraz vôbec nefunguje... Čakajú nás tri ťažké zápasy a posledný duel nám so sebavedomím opäť nepomohol. Prial by som si, aby nám súper daroval víťazstvo tak, ako sme ho my darovali Kremničke. Stále však verím, že sa to otočí, no musíme ukázať prístup ako proti Lokomotíve,“ dodal M. Jantek.

Súvisiace články