Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

M. Fečko: Pred bránou súpera nešpekulujem

Sportnet|Publikované 4. máj 2009 o 00:00

Svoj jarný strelecký účet si útočník MŠK Tesla Stropkov Miroslav Fečko otvoril proti Sobranciam po päťdesiatich sekundách pobytu na trávniku. Ako sa nakoniec ukázalo, jeho gól mal hodnotu troch bodov.

Priamo k cieľu

Raketový nástup MŠK Tesla Stropkov do druhého polčasu má na svedomí domáci útočník Miroslav Fečko, ktorý po svojom príchode na trávnik potreboval necelých päťdesiat sekúnd na to, aby zvýšil náskok svojho tímu na 2:0. Pri odrazenej lopte ukázal inštinkt strelca a bez rozpakov poslal loptu do siete ľavou nohou, hoci za svoju silnejšiu zbraň považuje pravačku. M. Fečko mohol pridať aj druhý presný zásah v 67. min., ale lopta z jeho hlavy iba pohladila brvno. "Nakopnutá lopta sa odrazila od súperovho obrancu ku mne, prebral som si ju a bez zbytočného špekulovania som vystrelil. Keď som pred bránou, nerozmýšľam nad poťahovačkami alebo zasekávačkami. Len čo sa ocitnem pred bránou, hľadám si k zakončeniu priamu cestu. Som rád, že dnes mi to vyšlo. Pri mojej druhej šanci ma atakoval obranca Sobraniec a nemal som už dosť priestoru na pokojné zakončenie," vysvetľoval po stretnutí autor víťazného presného zásahu MŠK Tesla Stropkov Miroslav Fečko.

Nádej hostí

Po druhom góle Stropkova nič nenasvedčovalo tomu, že v ďalšom priebehu sa vráti na kopačky hostí nádej. L. Medvec napálil brvno, podobne mieril aj M. Fečko, no Sobrance trpezlivo čakali na svoju šancu. J. Biroš ešte strelu V. Praščáka vytiahol na roh, ale pri koncovke D. Chýrika už stálo šťastie na strane súpera. Stropkov upustil od aktívnej hry z prvého polčasu a preto mohol súper živiť šancu na úspešný výsledok do posledných sekúnd. "Podľa môjho názoru sme mali vyhrať vyšším rozdielom. Sobrance boli súperom, ktorého sme mali zdolať minimálne o tri góly, pretože príležitosti sme na to mali. Bohužiaľ, presadili sme sa iba dvakrát a keď hostia po nedorozumení v našich zadných radoch znížili, museli sme v závere prežiť nepríjemné chvíle," dodal M. Fečko.

Súvisiace články