Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

M. Farbák si na domácom debute dal záležať

Sportnet|Publikované 15. sep 2008 o 22:00

Marián Farbák prestúpil do prešovského Tatranu v rozbehnutej corgoňligovej súťaži. Prvý raz navliekol dres zeleno-bielych v televíznom stretnutí v

Trnave. Po reprezentačnej prestávke si odkrútil debut aj na štadióne v Prešove.

PREŠOV. Dobre stavaný 25ročný obranca, či defenzívny stredopoliar prišiel do Prešova z Kladna. V trnavskej premiére pôsobil spoľahlivo. Domáci debut máva však iný náboj. M. Farbák sa však uviedol aj na prešovskom trávniku spoľahlivým výkonom.

Zápis u divákov

"Nastupoval som s predsavzatím, nesklamať fanúšikov. Ono je veľmi dôležité ako sa hráč u divákov zapíše v svojom prvom vystúpení. Potom to takto s ním ide ďalej. Ak na prvý raz zahrá zle, potom musí zahrať aspoň trikrát dobre, aby ho fanúšikovia brali. Takže na domácom debute som si chcel dať záležať," tvrdil po vydarenom stretnutí s Dunajskou Stredou jeden z obranných pilierov Tatranu. "Nebolo to z mojej strane najhoršie, ale aj v takýchto prípadoch sa vraví, že to mohlo vyznieť aj lepšie." Na druhej strane aj opačne, ak by sa bola niektorá zo šancí hostí ujala. DAC potvrdil, že má silné individuality. Obrana Prešova i brankár museli byť v strehu, keď sa lopty zmocnil kanonier Kweuke. "Dobre sme vedeli, že Dunajská Streda je silná v ofenzíve. Veď do súboja s nami, dala v každom zápase gól. My sme si teda zakladali hlavne na tom, aby žiadny gól nepadol do našej brány. To, že nám to vyšlo, nie je iba zásluha obrany a brankára. Je to odrazom kvalitnej defenzívnej činnosti celého nášho mužstvo. Dalo sa tušiť, že to bude zápas o jednom góle. My sme ho dali a potom náskok kontrolovali."

Ofenzívne chúťky

Prešovčania avizovali, že pozor si bude treba dávať na najlepšieho strelca Kweukeho. Prekop strážil Veledara, tvorcu hry DAC, ktorý zvyčajne zásobuje hrot útoku loptami. Ostatné mali na starosti hráči obrannej línie. "Museli sme si dávať pozor, aby sa Kweuke nedostal za naše chrbty. V jednom prípade sa nám to v prvom polčase nepodarilo. Našťastie, útočník DAC trafil iba brvno. Nuž a pred koncom mu ďalšiu príležitosť skórovať prekazil náš brankár. Gól sme ale dali my. To napokon rozhodlo. Hostia potom hru viac otvorili, posilnili ofenzívu. O to sme to mali ťažšie, že DAC hral s väčším počtom útočných hráčov." Ofenzívne chúťky ale ukázal aj stopér Farbák... "No, skúšal som hlavičkovať,. V jednom prípade po výbornom centri som sa to vyzeralo sľubne. Nuž a v tom druhom, som mal situáciu riešiť inak. Loptu som zasekol, no potom narýchlo nevedel, či ju prihrať alebo vystreliť. Napokon som zvolil tú druhú, horšiu variantu. Zápas sme ale vyhrali, takže nevydarený strelecký pokus am až tak netrápi."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.