Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

M. Dzurinda siahol pri jubilejnom maratóne na dno síl

Sportnet|Publikované 2. okt 2005 o 22:00

Košice - Na košickom mestskom okruhu sa objavil i predseda slovenskej vlády Mikuláš Dzurinda. Na svojom jubilejnom 20 maratóne obsadil v absolútnom

poradí 219. miesto časom 3:42:15, ale v kategórii mužov nad 50 rokov skončil s týmto časom na 23. mieste. Mikuláš Dzurinda prvý raz zabehol košický maratón ako dvadsaťosemročný v roku 1983. Vôbec najlepší maratónsky čas 2:54:57 dosiahol na Malokarpatskom maratóne v roku 1986.

Ako sa vám bežalo na 82. ročníku?

"Bol to jeden z najťažších maratónov v živote. Veľmi som sa trápil, lebo bolo teplo. Zabehol som rovnaký čas, ako v New Yorku v roku 2001 - 3:42. Ani vtedy som nemal čas na tréning. Dnes som so dobre siahol na dno svojich síl."

Ale ste spokojný?

"Poznám svoje telo i možnosti. Keďže som vedel, koľko mám natrénovaná a že je pomerne teplo, tak si myslím, že 3:42 je pekný čas."

Slnko pálilo trochu viac, než by si maratónci želali, ale zato pritiahlo viac divákov do ulíc.

"Ľudia boli perfektní. Budem si pamätať pokriky Košičanov okolo trate, ale i z okien. Napríklad: udrž to. Dobre mi padlo, keď jedna pani v požehnanom veku toto zakričalo pri ceste."

Dokedy budete behať maratóny?

"Pokiaľ ma táto atmosféra bude oslovovať. A mňa stále oslovuje. Je to nádherná podujatie. Bol by som rád, keby stále viac Slovákov vedelo, že toto je najstarší európsky maratón a druhý najstarší vo svete. Máme peknú históriu a často o nej ani nevieme."

Pred maratónom ste povedali, že ťažšie bude dovládnuť, ako zabehnúť maratón. Nezmenili ste názor po tomto behu?

"Ak je to výrok pravdivý, tak sa mám na čo tešiť."

Na čo sa teraz tešíte?

"Na pivo. Idem s Daňom na pivo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.