M. Drobňák okorenil návrat do Tatrana asistenciou a strelou do žrde

Sportnet|27. sep 2004 o 00:00

Šaľa - Obnovenú premiéru vo farbách klubu, z ktorého odišiel do "veľkého" futbalového sveta, absolvoval Miroslav Drobňák, odchovanec FC Tatran Prešov

po návrate zo zahraničného angažmán v druholigovom stretnutí na ihrisku Dusla Šaľa. Prešovčania získali v nežičlivom prostredí nakoniec cenný bod. M. Drobňák sa pod neho podpísal gólovou prihrávkou Pagorovi, jednou gólovou šancou a strelou do žrde. Nie najhoršia bilancia po tom, čo tri mesiace vlastne nemal poriadnu zápasovú prax.

"Vstup do zápasu som mal celkom dobrý. Neskôr bol už troch viac zadýchaný, ale dalo sa to napokon vydržať," konštatoval M. Drobňák (na snímke) v pozápasovej kabíne zeleno - bielych. Prešovčania s vami rátali do stredovej línie, kde by ste mohli prevziať rolu "špílmachra". V Šali ste však hrali na hrote útoku s Pagorom… "Tréner rozhodol, že pôjdem na ihrisko ako klasický útočník, tak som snažil úlohy plniť na hrote." V 19.minúte ste mali na kopačke gólovú šancu… "Bol som dosť blízko šalianskej brány, nuž som chcel Valenského "placírkou" obstreliť. Nakoniec som ho trafil do nohy." Prišla 36.minúta stretnutia a v nej parádny futbalový moment. Prihrávka z vašej kopačky na Pagora, ktorý otvoril skóre, jednoducho, mala "oči"… "Ľuboš sa mi šikovne ukázal, tak som mu to tam hodil." V Prešove trénujete sotva dva týždne, ale na spolupráci so spoluhráčmi to nebolo badať. "Sám som bol prekvapený, že na začiatok nám to celkom slušne klapalo." Tvrdíte, že s Pagorom si už slušne rozumiete. Lenže pri rozohrávke štandardnej situácie desať minút pred koncom, hoci ste loptu napálili do ľavej žrde sme taký pocit nemali… "Ľuboš mi loptu posunul o trošku skôr. Zastal on, na okamih som zaváhal aj ja a až potom sa oprel do lopty. Určite sme tým zaskočili hráčov Šale stojacich v múre. Škoda, že lopta nešla pár centimetrov doľava. Myslím, žeby skončila v sieti. Nakoniec sme ale predsa len zaslúžený bod vydolovali."

Nachádzate sa tu: