Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

M. Čišovský prišiel, videl, ale nezahral si

Nezahral si. Marián Čišovský (vpravo) absentoval v kvalifikačnom dvojzápase. (Autor: tasr/ap)
Sportnet|Publikované 10. sep 2009 o 00:00

Kým jeho spoluhráči zamierili v pondelok predpoludním do Severného Írska, on o pár hodín nabral opačný smer a pobral sa do Rumunska. Marián Čišovský zmenil okrídlený výrok. Prišiel aj videl, ale nezvíťazil, nezahral si.

Na zraz slovenskej futbalovej reprezentácie síce dostal pozvánku, aj sa v Senci ukázal, no v zápase proti Česku nezasiahol do hry a navyše na nedeľňajšom predpoludňajšom tréningu si ešte skomplikoval problémy s kolenom. Takže bol úplne odstavený, podobne ako napríklad Košičan Ján Novák.

KOŠICE. Odchovanec humenského futbalu, ktorý pôsobí v Temešvári, bol sklamaný. Tým viac, že v uplynulých vystúpeniach sa lámal chlieb v kvalifikácii.

Lekári neurobili zázraky

Už keď pricestoval v minulom týždni, vedel, že jeho šance sú minimálne. Lekári sa mu síce snažili pomôcť, ale ani najprogresívnejšie metódy niekedy veľa nezmôžu. Čas je najlepším liečiteľom, a ten východniar, žiaľ, nemal poruke. "Trénoval som iba zľahka a spoliehal sa na aké-také zlepšenie zdravotného stavu, no potom počas tréningu, keď som mal nácvik streľby, sa to zhoršilo. Problémy mám s kolenom už dlhší čas, teraz to prepuklo naplno a uvidím, čo bude v ďalšom období." Počas svojej kariéry ešte nikdy nemusel pre podobné patálie predčasne opustiť výcvikový tábor, ale vedu z toho nerobil. Zranenia patria k športu. "Je mi to ľúto, ale treba sa pozerať na veci realisticky, ja to už ovplyvniť nemôžem. Azda nabudúce už budem prospešnejší pre tím." Na odlet ako rekonvalescent nepomýšľal, radšej sa pustil do okamžitej liečby vo svojom klube.

Zomknutá partia

Dosiaľ sa tento obranca v drese národiaku v tomto kvalifikačnom cykle neukázal na ihrisku ani na minútu. Aj preto ho mrzia stratené možnosti na štart. Bývalý hráč Interu, Žiliny a Artmedie si uvedomuje, že príležitostí zasiahnuť do hry už veľa nebude. Na druhej strane spoľahlivé výkony 29-ročného beka v rumunskej lige neunikli trénerovi Weissovej pozornosti. Počas stretnutia proti Česku na Tehelnom poli sedel na tribúne s manželkou, nebol totiž na zápasovej súpiske. "Vždy v podobnej situácii je to pre človeka emotívnejšie, prežíval som to veľmi intenzívne. Veril som vo víťazstvo, veď sme dva razy viedli, veľa nám k tomu nechýbalo. Ale aj remíza bola dobrá a podľa mňa vari i spravodlivá. Česi sú stále veľmi silní, ale my sme zase dokázali, že sme rozbehnutí a vezieme sa na postupovej vlne. Partia je zomknutá, nič nás tak ľahko nerozhádže, vidina účasti na svetovom šampionáte je ohromujúca a nesmierne motivujúca." Keď sa lúčil s ostatnými z tímu, zaželal im, aby sa zo Severného Írska vrátili domov rozradostení a nech odohrajú kvalitné vystúpenie. "Máme to skvele rozohrané, už len aby sme dali bodku za naším snažením," povedal ešte predtým, než si to v Belfaste rozdal prvý s druhým. V čase čítania týchto riadkov už bude jasné, ako Weissova družina naložila s týmto želaním M. Čišovského, ktorý na margo úvodu sezóny v Rumunsku riekol, že je to dobré a Temešvár s dvoma víťazstvami a tromi remízami sa drží v popredí (stráca dva body na lídra). "Vynechal som zatiaľ dva duely, ale už azda viac absencií nebude."

Súvisiace články