Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

M. Buchtu preradili do druholigového béčka

Sportnet|Publikované 26. mar 2009 o 00:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skPočas zimnej prestávky sa ho pokúšali predať. Absolvoval skúšky v Rusku i v Česku. Prestup do FK Teplice bol už takmer

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Počas zimnej prestávky sa ho pokúšali predať. Absolvoval skúšky v Rusku i v Česku. Prestup do FK Teplice bol už takmer na spadnutie. Kluby sa v podstate dohodli. Miloš Buchta však ponuku na zmenu dresu odmietol. Ostal v 1. FC Tatran Prešov. Bol aj naďalej "jednotkou" medzi prešovskými žrďami. Nie nadlho.

PREŠOV. Brankár 1. FC Tatran Prešov Miloš Buchta sa však ďalšej ponúknutej šance nechopil. Zeleno-bieli doma dvakrát v jarnej odvete Corgoň ligy prehrali. So Slovanom i Košicami zhodne 1:2. Nuž a pod štyri inkasované sa výrazne podpísal gólman Buchta.

Neodškriepiteľné fakty

Neodškriepiteľné fakty aj ostré reakcie prešovského publika zrejme urýchlili rozhodnutie vedeniam klubu. Po prehre s Košicami preradili Miloša Buchtu so všetkými dôsledkami do druholigového B mužstva. Oficiálny dôvod - neadekvátna výkonnosť uviedol športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský. Možné kádrové zmeny avizoval už po prehre s belasými tréner zeleno-bielych Roman Pivarník. "Brankársky post sme chceli riešiť v zime. Buchta potreboval zmenu. Prestupom do Teplíc sme mu chceli pomôcť. On však reagoval inak. Ostal, čo nám zase skomplikovalo iné veci," uviedol na margo Buchtovho vyradenia z áčka R. Pivarník. "Iné veci", ktoré spomenul tréner, sa asi týkajú konkrétneho gólmana, ktorého mal Tatran v talóne v prípade zrealizovaného prestupu do Teplíc. Nakoniec sa však post brankárskej jednotky v Prešove pred futbalovou jarou nezmenil.

Podpisy pod gólmi

"Rozhodli sme sa nechať Buchtu v áčku s tým, že znovu dostane priestor," pokračoval v aktuálnej téme kormidelník zeleno-bielych. "Vraveli sme si, že po troch jarných kolách prehodnotíme jeho výkonnosť. Vidíte, ako tri zápasy dopadli. Najmä však dva domáce. Hoci, objektívne treba priznať, že Košice boli jednoznačne lepším mužstvom. Stále sa však hrá na výsledok. A nebyť trebárs lacného druhého gólu, možno by sme aj uhrali bod. So Slovanom i s Košicami sa teda zopakovalo vlastne to isté. Prišli sme o body, pod čo sa značne podpísal náš brankár." Dnes je teda isté, že post brankárskej jednotky v prešovskom Tatrane sa zmení. Jozef Talian je stále na listine maródov, náhradníka Buchtovi robil v zápase s Košicami Juraj Baláž. Kuvajťan Khalid Al Rashidi chytal za druholigové béčko. "Talian začne trénovať až niekedy v apríli. Po Slovane nám nezahralo do kariet zranenie Al Rashidiho, a tak zase chytal Buchta. Okrem toho, potrebovali sme, aby sa kuvajtský gólman rozchytal. Po doliečení teda chytal za béčko. Treba povedať, že dobre. Keďže béčko hralo v nedeľu predpoludním, nemohol byť Khalid nominovaný na popoludňajšie derby s Košicami. Pokiaľ bude Al Rashidi zdravotne v poriadku, do brány v najbližšom corgoňligovom zápase pôjde on." Tatran Prešov ho odohrá po reprezentačnej prestávke v Bratislave s Artmediou. Keďže tejto to v jari gólovo sype, novú brankársku jednotku asi čaká krst ohňom... Čo narobíme, vybrať si nemôžeme," reagoval R. Pivarník. "Al Rashidi je mladý brankár. Odchytal toho však dosť. V kuvajtskej lige aj reprezentácii svojej krajiny. Dúfam, že sa mu bude dariť aj v Corgoň lige."

Vysoko zdvihnutý varovný prst

Druhý deň po druhej domácej prehre padla brankárova hlava. V kabíne corgoňligového tímu 1. FC Tatran Prešov sa však diali aj iné zaujímavé veci. "Prišiel do nej športový riaditeľ klubu, bol som tam ja, všetci asistenti, samozrejme aj hráči. Spoločne sme analyzovali zo záznamu činnosť každého hráča v poslednom zápase. Nemôžem však povedať, žeby hráči neboli chceli. Problém nebol ani v tom, žeby neboli ochotní behať. Problémy boli dva. Prvý, že sme nevyhrávali osobné súboje. Druhý, že sme strácali pomaly každú druhú loptu. Predovšetkým to sme hráčom vytkli. V tomto bol predovšetkým obrovský rozdiel medzi nami a Košicami. Futbalovo sa nám totálne nedarilo. Všetko sme teda detailne rozobrali. Dúfam len, že z toho, čo sme si v kabíne povedali, sa všetci poučia. Dá sa povedať, že varovný prst sme zdvihli dosť vysoko."

Kobylík a Papaj prestupujú

Mužstvo Tatrana má podľa R. Pivarníka natrénované dosť. Počas reprezentačnej pauzy "dobíjanie batérií" teda nehrozí. Prešovčania na včerajšok naplánovali modelový zápas áčka s béčkom. Cez víkend bude mať voľno. Budúci týždeň už bude mať klasický mikrocyklus ako pred každým ligovým kolom. Ak R. Pivarník dal mužstvu voľno aj kvôli dvom prestupom, pri ktorých budú asistovať viacerí prešovskí hráči. Prestup do stavu manželského na sobotu 28. marca 2009 naplánovali dvaja futbalisti 1. FC Tatran Prešov. Ján Papaj a Petr Kobylík so svojimi nastávajúcimi na svadobné obrady a hostiny pozvali aj spoluhráčov. Cez víkend budú mať z corgoňligového kádra futbalové povinnosti reprezentanti Peter Katona, Martin Baran a Michal Krajník. Nuž, brankár Al Rashidi znovu pôjde získavať zápasovú prax v drese prešovského druholigového béčka.

Súvisiace články