Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Lyžovanie:Víťazom zjazdu SP v Kvitfjelli Trinkl,Eberharter siaha na veľký glóbus

TASR|Publikované 2. mar 2002 o 15:21

Kvitfjell 2. marca (TASR) - Víťazom zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli sa stal Rakúšan Hannes Trinkl, ktorý dosiahol výsledný ...

Kvitfjell 2. marca (TASR) - Víťazom zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli sa stal Rakúšan Hannes Trinkl, ktorý dosiahol výsledný čas 1:27,15. Druhé miesto obsadil s odstupom 34 stotín prekvapujúco Francúz Claude Cretier, tretí skončili zhodne so stratou 42 stotín Švajčiar Franco Cavegn a Talian Kristian Ghedina.

Trinkl zaknihoval v Kvitfjelli šiesty triumf vo Svetovom pohári a piaty v zjazde. Tridsaťštyriročný Rakúšan si tak napravil chuť po nevydarenom vystúpení na zimných olympijských hrách 2002 v Salt Lake City, kde v zjazde vôbec neštartoval, nakoľko neuspel v internej kvalifikácii rakúskych lyžiarov. Majster sveta zo St. Antonu z roku 2001 štartoval v Nórsku s číslom 2 a predviedol výbornú jazdu, na ktorú nikto z jeho konkurentov už nedokázal odpovedať.

Líder celkového poradia Svetového pohára Rakúšan Stephan Eberharter skončil síce "až" na šiestom mieste, päť pretekov pred koncom Svetového pohára má však pred dvojnásobným olympijským víťazom zo Salt Lake City Nórom Kjetilom-Andre Aamodntom obrovský náskok 486 bodov a už v nedeľňajšom super-G si môže v predstihu zabezpečiť veľký glóbus za celkové prvenstvo v SP.

"Dnešné preteky mi skutočne vyšli, bol som dostatočne rýchly a vyvaroval som sa chýb. Stále však cítim určite sklamanie z toho, že som nemohol v Salt Lake City bojovať o niektorú z medailí v zjazde," povedal po pretekoch Trinkl.

Výsledky:

1. Hannes Trinkl (Rak.) 1:27,15, 2. Claude Cretier (Fr.) +0,34, 3. Franco Cavegn (Švajč.) a Kristian Ghedina (Tal.) +0,42, 5. Fritz Strobl (Rak.) +0,43, 6. Stephan Eberharter (Rak.) +0,53, 7. Bruno Kernen (Švajč.) +0,59, 8. Didier Cuche (Švajč.) a Michael Walchhofer (Rak.) +0,66, 10. Antoine Deneriaz (Fr.) +0,67