Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Lyžovanie:Rajčanov úspech - 29 bodov za 9.miesto v kombinácii, Kič je nadšený

TASR|19. jan 2003 o 16:11

Wengen 19. januára (TASR) - Mladý slovenský zjazdár Michal Rajčan slávil v renomovanom švajčiarskom stredisku Wengen historický úspech na pretekoch ...

Wengen 19. januára (TASR) - Mladý slovenský zjazdár Michal Rajčan slávil v renomovanom švajčiarskom stredisku Wengen historický úspech na pretekoch Svetového pohára. V prestížnej laubehornskej kombinácii zjazdu a slalomu obsadil 9. miesto a získal svojich prvých 29 bodov v hodnotení SP.

Dvadsaťdvaročný Banskobystričan zvládol v piatok najdlhší zjazd v kolotoči SP, ktorý odborníci považujú za najnáročnejší na svete. Na víťazného Eberhartera síce stratil 11,39 sekundy, ale vytvoril si dobrú pozíciu na celkový výsledok v disciplíne alpskej všestrannosti. Sobotňajšiu súťaž vynechal a sústredil sa na slalom. "Je to obrovský úspech. Dnes si málokto zo slalomárov trúfne jazdiť najnáročnejšie zjazdy. Michal demonštroval svoju univerzálnosť a zvládol dve extrémne náročné trate, pričom lauberhornský zjazd vlastne bez akéhokoľvek sezónneho tréningu. V piatok sme boli radi, že vôbec došiel a napokon je z toho priečka v prvej desiatke disciplíny, za ktorú sa na MS i zimnej olympiáde rozdávaú medaily," zdôraznil Rajčanov tréner Richard Kič.

ph

Súvisiace články