Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Lyžovanie:Pre Götschlovú sa sezóna skončila, stratila aj šance na veľký glóbus

TASR|Publikované 2. mar 2002 o 19:20

Lenzerheide 2. marca (TASR) - Pre rakúsku zjazdárku Renate Götschlovú sa tohtoročná sezóna predčasne skončila. Dvadsaťšesťročná dvojnásobná medailistka ...

Lenzerheide 2. marca (TASR) - Pre rakúsku zjazdárku Renate Götschlovú sa tohtoročná sezóna predčasne skončila. Dvadsaťšesťročná dvojnásobná medailistka zo ZOH 2002 v Salt Lake City totiž počas pretekov SP v zjazde vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide utrpela vo vysokej rýchlosti nepríjemný pád, pri ktorom si zlomila píšťalu a poškodila meniskus.

Pre Götschlovú je to počas deväťročného účinkovania v kolotoči Svetového pohára prvé vážne zranenie, ktoré prišlo práve v najnevhodnejšiu chvíľu, lebo dvojnásobná majsterka sveta stratila všetky šance za zisk veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

Rakúšanka pred pretekmi v zjazde v Lenzerheide strácala na svoju krajanku Michaelu Dorfmesiterovú 68 bodov. Líderka SP sa však ešte necíti byť istou víťazkou. "Mrzí ma, čo sa prihodilo Renate. Bola by som oveľa radšej, ak by sa o celkovom prvenstve vo Svetovom pohári rozhodlo v priamom súboji na svahoch," povedala Dorfmesiterová.

la pe

Súvisiace články