Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Lyžovanie:Bátory s Bajčičákom na pretekoch talianskom Feltre na 2. a 3. mieste

TASR|7. okt 2001 o 16:02

Feltre 7. októbra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Ivan Bátory a Martin Bajčičák si úspešne počínali na pretekoch na kolieskových lyžiach do vrchu pod názvom Grand Prix Sportful v talianskom Feltre. Na 11,3 km trati voľnou technikou obsadili druhé resp. tretie miesto s minimálnym odstupom za víťazným Španielom nemeckého pôvodu a majstrom sveta v behu na 50 km z Lahti Johannom Mühleggom.

Preteky žien sa stali korisťou ostrieľanej talianskej reprezentantky a mnohonásobnej medailistky z majstrovstiev sveta Stefanii Belmondovej, ktorá triumfovala pred Ukrajinkou Valentinou Ševčenkovovou a ďalšou Taliankou Karin Moroderovou. Slovenská reprezentantka Jaroslava Bukvajová fifnišovala na jedenástej pozícii.

"Od začiatku pretekov sme sa s Martinom držali na popredných pozíciach. Na piatom kilomteri nasadil k trháku Španiel Mühlegg, ktorého nástup zachytil Talian Piler-Kotrer, pričom obaja si vybudovali niekoľkosekundový náskok. Na čele skupinky prenasledovateľov som bol ja s Martinom, pričom sme aj vďaka dobrej spolupráci na trati dokázali vystupňovať tempo a 1 km pred cieľom predbehnúť Pilera-Kotrera," povedal Ivan Bátory a dodal: "K priamemu súboju o konečné druhé miesto napokon nedošlo, pretože Martin si 10 m pred cieľom zlomil palicu. Škoda, že preteky netrvali ešte o niečo dlhšie, pretože sme si trúfali aj na Mühlegga, výsledný odstup v cieli je pomerne malý. O tom, že preteky boli mimoriadne rýchle, svedčí aj fakt, že prví štyria pretekári v cieli prekonali starý rekord trate. Teší ma, že po druhom mieste na pretekoch v estónskom Otepää som dosiahol ďalší úspech."

Výsledky:

Muži: 1. Johann Mühlegg (Šp.) 34:49,3. 2. IVAN BÁTORY (SR) 34:52,7, 3. MARTIN BAJČIČÁK 34:56,4

Ženy: 1. Stefania Belmondová (Tal.) 40:21,7, 2. Valentina Ševčenkovová (Ukr.) 43:29,5, 3. Karin Moroderová (Tal.) 43:46,2...11. JAROSLAVA BUKVAJOVÁ (SR) 49:28,8 la br

Súvisiace články