Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: Zuzulovek 11.miesto a 25 bodov v slalome SP, Smerčiaková neuspela

TASR|9. dec 2001 o 14:45

Sestriere 9. decembra (TASR) - Sedemnásťročná slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová po 17. mieste v Copper Mountain (14 bodov) uspela aj v druhom slalome sezóny Svetového pohára v talianskom Sestriere a 11. miestom si vyjazdila tentokrát 25 bodov. Druhá Slovenka Zuzana Smerčiaková obsadila v 1. kole 67. priečku (+4,48) a do druhej časti sa nekvalifikovala.

Víťazkou súťaže sa stala majsterka sveta Švédka Anja Pärsonová (1:32,54) a po troch druhých miestach v tomto renomovanom stredisku konečne slávila triumf. Druhá skončila Fínka Tanja Poutiainenová (+0,41), ktorá vedie v celkovom poradí Európskeho pohára pred Zuzulovou. Tretia v Sestriere bola svetová šampiónka z obrovského slalomu Švajčiarka Sonja Nefová (+0,59).

Mladá Bratislavčanka so štartovým číslom 43. sa nielenže aj v druhom slalome sezóny dostala do 2. kola, ale v prvom si vyjazdila strategickú pozíciu, keď mala len 62-stotinové manko na desiatu v poradí. V elitnej tridsiatke boli neveľké odstupy, a nezmestili sa do nej napríklad bývalá majsterka sveta Austrálčanka Zali Steggallová či celková víťazka SP Chorvátka Janica Kosteličová. Kosteličová po zranení bola v prvom kole na 37., Steggallová dokonca až na 40. priečke. V druhej jazde zašla Zuzulová kompaktným výkonom na celej trati najprv najrýchlejší čas, celkovo potom piaty v 2. kole.

ph

Súvisiace články