Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Lyžovanie: Zuzulovej senzačné 1. kolo slalomu SP - skvelý medzičas a akrobacia

TASR|22. nov 2001 o 21:08

Copper Mountain 22. novembra (TASR) - Senzačnú jazdu predviedla v 1. kole úvodného slalomu Svetového pohára zjazdárok v americkom Copper Mountain mladučká Slovenka Veronika Zuzulová. Napriek hrubej chybe a následnej akrobatickej vložke obsadila 27. miesto (+2,25) a postúpila do najlepšej tridsiatky 2. kola, čo sa napríklad nepodarilo okrem iných ani bývalej viacnásobnej svetovej i olympijskej šampiónke v točivých disciplínach, Švédke Pernille Wibergovej.

Iba 17-ročná Bratislavčanka strácala na medzičase iba 6 stotín sekundy za vedúcou pretekárkou a aj v ďalšej pasáži išla na prvú desiatku. Na začiatku poslednje tretiny svahu takmer doplatila na riskantný agresivný štýl, keď stratila stabilitu a do ideálnej stopy sa vrátila na jednej lyži vďaka výborne zvládnutému akrobatickému kúsku. Hoci stratila veľa času, stačilo to na postup do druhej jazdy.

Po 1. kole súťaže bola na čele Francúzka Laure Pequegnotová časom 48,10, pred Švajčiarkou Sonjou Nefovou (+0,25) a svojou krajankou Christelle Pascalovou-Saioniovou (+0,41).

ph

Súvisiace články