Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Lyžovanie: Zuzulová víťazkou celkového hodnotenia EP v slalome

TASR|Publikované 12. mar 2002 o 14:29

La Clusaz 12. marca (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si počínala vynikajúco vo finálovom slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok, ...

La Clusaz 12. marca (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si počínala vynikajúco vo finálovom slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok, keď vo francúzskom stredisku Las Clusaz triumfovala súhhrnným časom 1:26,88 a stala sa aj celkovou víťazkou tejto disciplíny so ziskom 446 bodov.

Sedemnásťročná Bratislavčanka a juniorská majsterka sveta z talianskeho Tarvisia predviedla v oboch kolách vyrovnané jazdy a triumfovala o 63 stotín pred Rakúšankou Nicole Hospovou, tretia skončila s odstupom 65 stotín Fínka Henna Raitová.

Talentovaná Zuzulová zároveň v Las Clusaz dosiahla prvé víťazstvo v rámci Európskeho pohára v samostatnej histórii slovenského alpského lyžovania. V tejto sezóne si v EP počínala mimoriadne úspešne, keď dvakrát obsadila druhé miesto (Levi, Rogla), dokončila všetkých sedem slalomov, v ktorých štartovala a nikdy neskončila horšie ako na siedmom mieste.

"Mám pochopiteľne veľkú radosť, veď okrem premierového víťazstva v Európskom pohári sa mi podarilo získať aj celkové prvenstvo v klasifikácii tejto disciplíny, čo bolo mojím veľkým cieľom. Tento výsledok je o to cennejší, že pred finálovým slalomom som bola až na tretej pozícii. Trate boli výborne pripravené, dôležité bolo, že v oboch kolách som išla nadoraz a vyvarovala som sa chýb," povedala po pretekoch Zuzulová.

Výsledky:

1. Veronika ZUZULOVÁ (SR) 1:26,88, 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,63, 3. Henna Raitová (Fín.) + 0,65

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.