Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lyžovanie: Zuzulová slávila vo finálovom slalome EP svoj premierový triumf

TASR|Publikované 12. mar 2002 o 15:42

Le Grand-Bornard 12. marca (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si počínala vynikajúco vo finálovom slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok, ...

Le Grand-Bornard 12. marca (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si počínala vynikajúco vo finálovom slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok, keď vo francúzskom stredisku Le Grand-Bornard triumfovala súhrnným časom 1:26,88 a stala sa aj celkovou víťazkou tejto disciplíny so ziskom 446 bodov.

Sedemnásťročná Bratislavčanka a juniorská majsterka sveta z talianskeho Tarvisia predviedla v oboch kolách vyrovnané jazdy a triumfovala o 63 stotín pred Rakúšankou Nicole Hospovou, tretia skončila s odstupom 65 stotín Fínka Henna Raitová. Slovenská zjazdárka si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už v prvom kole, po ktorom viedla s náskokom 0,06 s pred Hospovou, v druhom kole vedúcu pozíciu udržala.

Talentovaná Zuzulová zároveň v Le Grand-Bornard zaknihovala svoje premierové víťazstvo v Európskom pohári, pričom ide zároveň o prvý triumf v tejto súťaži v samostatnej histórii slovenského alpského lyžovania. V tejto sezóne si Zuzulová v EP počínala mimoriadne úspešne, keď dvakrát obsadila druhé miesto (Levi, Rogla), dokončila všetkých sedem slalomov, v ktorých štartovala a nikdy neskončila horšie ako na siedmom mieste.

"Mám pochopiteľne veľkú radosť, veď okrem premierového víťazstva v Európskom pohári sa mi podarilo získať aj celkové prvenstvo v klasifikácii slalomu, čo bolo mojím veľkým cieľom. Tento výsledok je o to cennejší, že pred finálovým slalomom som bola v hodnotení tejto discpilíny až na tretej pozícii za Nórkou Vikenovou a Rakúšankou Knorovou. Trate boli výborne pripravené, dôležité bolo, že v oboch kolách som išla nadoraz a vyvarovala som sa chýb," povedala po pretekoch Zuzulová.

Výsledky:

1. Veronika ZUZULOVÁ (SR) 1:26,88 (44,46-42,42), 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,63 (44,52-42,99), 3. Henna Raitová (Fín.) +0,65 (45,54-41,99), 4. Claudia Rieglerová (N. Zél.) +0,69, 5. Lisa Bremsethová (Nór.) +0,76, 6. Annemarie Gergová (Nem.) +0,93

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.