Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lyžovanie: Zuzulová bez ortézy už myslí na návrat na svahy

TASR|22. jan 2003 o 11:01

Bratislava 22. januára (TASR) - Napriek tomu, že lyžiarska sezóna je v plnom prúde, talentovaná slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová je celé dni zahrabaná ...

Bratislava 22. januára (TASR) - Napriek tomu, že lyžiarska sezóna je v plnom prúde, talentovaná slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová je celé dni zahrabaná v knihách. "Je to dobrovoľne nasilu, keď nemôžem lyžovať, doháňam aspoň učivo, ktoré som zameškala v škole. Problémy mi nerobí žiadny predmet a napočudovanie som zistila, že ma to celkom baví. Ale to asi aj preto, že učitelia sú ku mne veľmi milí," priznala Zuzulová, ktorá sa zotavuje po decembrovej artroskopickej operácii kolena.

Okrem vzdelávania a povzbudzovania sestry - tenistky, každý deň posilňuje operovanú nohu, z ktorej jej len minulý týždeň odstránili ortézu. "Noha ma už nebolí, len keď ju ponamáham. Lekári však povedali, že všetko ide ako má a tak sa už teším na návrat na svahy," konštatovala 18-ročná Bratislavčanka s tým, že na lyže by sa mohla postaviť pravdepodobne začiatkom marca. Jej prvé "kroky" pritom povedú do Vrátnej, kde sa budúci rok uskutoční Svetový pohár. "Chcem sa naň riadne pripraviť. Začnem pravdaže voľnou jazdou a až podľa toho ako koleno návrat zvládne, budem ho postupne zaťažovať," dodala Zuzulová.

Mladá zjazdárka, ktorá minulý rok získala titul juniorskej majsterky sveta, sa zranila 18. decembra počas pretekov Európskeho pohára v českom zimnom stredisku Špindlerův Mlýn. Stalo sa tak dve bránky pred koncom druhého kola slalomu. V nemocnici vo Vrchlabí jej museli vypumpovať z kolena krv a o deň neskôr ju previezli na bratislavské Kramáre, kde sa podrobila operácii.

Súvisiace články