Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Lyžovanie: Zuzana Smerčiaková v Rakúsku štvrtá, v Nemecku siedma

TASR|26. mar 2001 o 18:15

Bratislava 26. marca (TASR) - Slovenskí zjazdári absolvovali počas víkendu medzinárodné majstrovstvá Anglicka a Nemecka. Na oboch podujatiach sa najviac darilo Zuzane Smerčiakovej, ktorá skončila na MM Anglicka v rakúskom Saalbachu v slalome štvrtá. V pretekoch zvíťazila Švédka Emma Andersonová. Na MM Nemecka v Garmisch-Partenkirchene obsadila Smerčiaková v tej istej disciplíne siedme miesto. V obrovskom slalome skončila Smerčiaková dvadsiata a ďalšia Slovenka Ľubica Lopušná dvadsiatapiata. V oboch disciplínach dominovala v nemeckom lyžiarskom stredisku domáca pretekárka Anne-Marie Gergová.

V slalome mužov zvíťazil Nemec Andreas Ertl a Slovák Michal Rajčan skončil na štrnástom mieste. V obrovskom slalome dominoval takisto domáci lyžiar Marco Pastore. Slovák Ivan Heimschild zaostal za prvou pätnástkou o jedno miesto a obsadil konečné šestnáste miesto.

"Na záver sezóny dosiahli naši lyžiari a lyžiarky prakticky svoje najlepšie výsledky v tejto sezóne. Darilo sa chlapcom, ktorí skončili na dobrých pozíciach s neveľkými stratami na víťazov," povedal reprezentačný tréner Ján Dubovský.

šu mi

Súvisiace články