Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Lyžovanie: Zdravotný stav ťažko zraneného Johnsona sa zlepšuje

TASR|13. apr 2001 o 13:28

Portland 13. apríla (TASR) - Zdravotný stav olympijského víťaza v zjazde Američana Billa Johnsona, ktorý sa 22. marca ťažko zranil pri páde počas tréningu, sa podľa lekárov zlepšuje.

"Počína si dobre, mal dobrú noc," povedala hovorkyňa Zdravotného centra v Providence Lisa Godwinová. Do Portlandu ho lekári previezli v stredu súkromným lietadlom z montanskej nemocnice v Kalispelli, kde sa predtým podrobil štvorhodinovej operácii mozgu. Len cez víkend sa prebral z kómy. "Už dokáže reagovať na niektoré pokyny ošetrovateľov, napríklad vie otvoriť ústa. Robí teda obrovské pokroky," dodala Godwinová.

Johnson, ktorý si z olympiády v Sarajeve odniesol zlatú medailu, sa zranil v lyžiarskom stredisku Whitefish v Monatane, kde sa pripravoval na víkendové majstrovstvá USA v alpskom lyžovaní v Big Mountain. Tam chcel 41-ročný Johnson, známy aj tým, že na pravej ruke mal vytetovaný nápis "lyžovať a zomrieť", urobiť svoj veľký návrat do svetového lyžovania po jedenástich rokoch. Jeho cieľom bolo zúčastniť sa na budúcoročných OH v Salt Lake City.

iš mi

Súvisiace články