Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Lyžovanie: Za Lippburgerom smúti celý svet, Schlankovi odišiel príjemný partner

TASR|5. feb 2001 o 16:42

Viedeň 5. februára (TASR) - Pri tragickej autohavárii neďaleko nemeckého mesta Füssen zahynul v nedeľu vo večerných hodinách tréner rakúskych skokanov na lyžiach Alois Lippburger. K nehode došlo na zľadovatenom úseku cesty pri návrate z pretekov SP vo Wil

lingene, keď vozidlo v ktorom sa viezol Lippburger spolu s reprezentantmi Andreasom Widhölzlom a Martinom Höllwarthom, dostalo šmyk a viackrát sa prevrátilo. Za zosnulým smúti celá skokanská verejnosť a jeho stratu osobne ociťuje aj tréner slovenských skokanov Peter Schlank, ktorý svojho kolegu poznal ako príjemného spoločníka.

Miestna polícia vyšetruje príčiny havárie, zatiaľ nie je známe či nehodu spôsobilo zavinenie cudzej osoby, alebo neprimeraná jazda šoféra. Tréner rakúskych reprezentantov podľahol zraneniam na mieste nehody, obaja skokani vyviazli iba s ľahkými zraneniami. Widhölzla s Höllwarthom okamžite previezli do nemocnice vo Füssene, kde im poskytli lekársku a psychologickú starostlivosť.

"Trénera Lippburgera som poznal osobne, bol to príjemný spoločník. Dozvedel som sa o tejto tragickej udalosti ešte počas návratu z Willingenu a okamžite som spomalil. Najmä na cestách ešte v Nemecku panovalo veľmi zlé počasie a cesta bola zradná. Je to škoda," povedal tréner slovenských skokanov Peter Schlank na adresu bývalého vicemajstra sveta z roku 1978, víťaza dvoch pretekov SP, ktorý po sebe zanechal ženu Carolyn a dve deti Lukasa (14) a Jacquelin (12).

Za celú rakúsku verejnosť vyjadril pozostalej rodine sústrasť technický riaditeľ Rakúskeho skokanského zväzu Tony Innauer. Rakúšania okamžite zrušili preteky domáceho šampionátu v severskej kombinácii vo Villachu a na MS v alpskom lyžovaní budú štartovať domáci reprezentanti s čiernymi páskami.

"Stratili sme cenného spolupracovníka, ktorý pomáhal tvoriť históriu skokanského športu v Rakúsku. Všetci sme zostali šokovaní, no k životu ho už prebrať nemôžeme," povedal Innauer.

Súvisiace články