Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Lyžovanie: Vyčerpaná Zuzulová sa priznala, že napriek sebavedomiu cítila úľavu

TASR|23. nov 2001 o 11:07

Copper Mountain 23. novembra (TASR) - Po svojom životnom úspechu a po dlhých rokoch aj výraznom výsledku slovenského zjazdového lyžovania úplne vyčerpaná ...

Copper Mountain 23. novembra (TASR) - Po svojom životnom úspechu a po dlhých rokoch aj výraznom výsledku slovenského zjazdového lyžovania úplne vyčerpaná Veronika Zuzulová priznala, že pred slalomovou súťažou v Copper Mountain sršala sebavedomím, ale po úspešnom dojazde do cieľa 2. kola a konečnom 17. mieste pocítila úľavu.

"Pred pretekmi som si verila, že by som mohla konečne bodovať, veď som si nazhromaždila dostatok sebavedomia pred pár dňami na norAmových pretekoch. Pravda, radosť v cieli nepopieram a bola to zároveň veľká úľava a to najmä fyzická, veď všetky sme boli v tejto nadmorskej výške už veľmi vyčerpané," hodnotila situáciu dve hodiny po skončení úvodného slalomu Svetového pohára zjazdárok iba 17-ročná Bratislavčanka.

Mladej Veronike štart do sezóny vyšiel naozaj vynikajúco. Osvedčila sa letná príprava (aj s chorvátskou hviezdou Kosteličovou), aj krátky tréning a dva slalomy severoamerickej série v Lovelande. V ich súčte bola Zuzulová najrýchlejšou ženou v nabitej konkurencii, v ktorej absentovalo len pár pretekárok zo svetovej elity.

"Dá sa povedať, že mi to teraz ide. Prvé kolo môjho prvého tohtosezónneho slalomu Svetového pohára bolo veľmi dobré, najmä v hornej časti, potom sa trať zrazu zlomila a na rozbitom povrchu ma tá chyba stála dosť času. V druhom kole som už išla v podstate bez chyby a celkovo mohlo byť to umiestnenie aj lepšie. Možno nabudúce, keď bude náročnejší svah, tento v Copper Mountain sa mi pozdával menej, ako ten zľadovatelý v Lovelande," popísala Zuzulová svoje dve historické jazdy.

Obrovská nádej slovenského zjazdového lyžovania sa vráti lietadlom z Denveru cez Frankfurt do Viedne v sobotu popoludní. Oddýchne si však prakticky iba dva celé dni, lebo už v utorok zamieri do Fínska na preteky Európskeho pohára.

Súvisiace články