Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Lyžovanie: Víťazstvo Montilletovej vysoko ocenil aj premiér Jospin

TASR|14. feb 2002 o 08:43

Paríž 14. februára (TASR) - Francúzsky premiér Lionel Jospin zahrnul zjazdárku Carole Montilletovú po jej nečakanom zisku zlatej olympijskej medaily ...

Paríž 14. februára (TASR) - Francúzsky premiér Lionel Jospin zahrnul zjazdárku Carole Montilletovú po jej nečakanom zisku zlatej olympijskej medaily poctami.

V Montilletovej dedine v Alpách jej rodina i priatelia celú noc oslavovali olympijský triumf prvej Francúzky v tejto disciplíne. Napriek tomu, že nikdy nevyhrala zjazd SP, v utorok v Snowbasin bola nedostihnuteľná a v cieli jej namerali takmer o pol sekundy lepší čas ako jej najväčšej súperke Isolde Kostnerovej z Talianska. Stala sa tak prvou francúzskou olympijskou víťazkou od roku 1968, keď Marielle Goitschelová vyhrala slalom.

Francúzsky premiér Montilletovej blahoželal za prejav "sily veľkých legendárnych šampiónov," ktorý ukázala práve "v deň D."

Zjazdárkin priateľ Olivier Carle sledoval súťaž v ich dome vo Villard-de-Lans.

"Bola neuveriteľná. Triasli sa mi nohy, vlasy mi stáli dupkom a fajčil som cigaretu za cigaretou," vyhlásil Carle pre France Info radio. "Pravdupovediac, vôbec som to nečakal."

Súvisiace články