Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Víťazom šprintu na Štrbskom Plese Baud, Slováci nepresvedčili

TASR|7. jan 2003 o 16:10

Štrbské Pleso 7. januára (TASR) - Víťazom šprintu B-kategórie Svetového pohára v severskej kombinácii na Štrbskom Plese sa stal francúzsky reprezentant ...

Štrbské Pleso 7. januára (TASR) - Víťazom šprintu B-kategórie Svetového pohára v severskej kombinácii na Štrbskom Plese sa stal francúzsky reprezentant Frederic Baud. Na druhom mieste skončil s odstupom 7,4 s Nór Sverre Rotevatn, tretie miesto obsadil so stratou 8 sekúnd Nemec Stefan Münchmeier.

Slovenským reprezentantom sa nepodarilo skončiť na bodovaných miestach. Najlepšie si počínal Peter Diča, ktorého klasifikovali na 29. priečke, keď za víťazným Baudom zaostal o 1:52,8 min. Michal Pšenko, od ktorého reprezentačný tréner Vladimír Frák očakával útok na prvú deistaku, skončil tridsiatypiaty (+2:14,06), Gustáv Palider obsadil 64. priečku (5:28,5).

"S výsledkami našich reprezentantov som sklamaný, pretože som veril, že Pšenko by mohol skončiť v prvej desiatke. U Michala sa však negatívne prejavil fakt, že v dôsledku problémov s kolenom nemohol absolvovať plnú skokanskú záťaž, navyše až príliš chcel dosiahnuť úspešný výsledok. Ani po bežeckej stránke to nebolo z jeho strany ideálne podobne ako v prípade Diču, keď obaja síce nasadili rýchle tempo, nedokázali ho však udržať. Filip Kafka na bežeckú časť nenastúpil, pretože ráno mal teplotu," povedal tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Frák.

výsledky:

1. Frederic Baud (Fr.), 2. Sverre Rotevatn (Nór.) +7,4, 3, Stefan Münchmeier (Nem.) +8,0, 4. Anders-Lars Östvig (Nór.) +9,7, 5. Andreas Hürschler (Švajč.) +16,7, 6. Espen Rian (Nór.) +22,8...29. Peter DIČA (SR) +1:52,8..35. Michal PŠENKO +2:14,06...64. Gustáv PALIDER (SR) +5:28,5

la sr

Súvisiace články