Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lyžovanie: Víťazom pretekov SP v Oslo na 50 km voľne Alsgaard, Slováci neuspeli

TASR|Publikované 16. mar 2002 o 17:05

Oslo 16. marca (TASR) - Víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 50 km voľnou technikou v nórskom Oslo sa stal na radosť domácich divákov ...

Oslo 16. marca (TASR) - Víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 50 km voľnou technikou v nórskom Oslo sa stal na radosť domácich divákov Thomas Alsgaard časom 2:01:59,8. Na druhom mieste skončil s odstupom 27,6 s jeho krajan Kristen Skjeldal, tretie miesto obsadil Talian Pietro Piller-Cottrer.

Slovenským reprezentantom Martinovi Bajčičákovi a Ivanovi Bátorymu sa v ich poslednom vystúpení v tejto sezóne SP nepodarilo bodovať napriek tomu, že preteky mali dobre rozbehnuté. Bajčičák prišiel do cieľa napokon 42. so stratou 8:22 min. na víťaza, Bátory skončil 47. (+9:01,2).

Finišmen zlatej nórskej štafety na ZOH 2002 v Salt Lake City Alsgaard zaknihoval svoj druhý triumf v tejto sezóne Svetového pohára a zdramatizoval tak boj o celkové prvenstvo. Pred matarónom v Lillehammeri, ktorý bude posledným podujatím Svetového pohára, stráca na obhajcu minuloročného prvenstva Švéda Pera Elofssona 71 bodov. Dvojnásobný majster sveta skončil v Oslo deviaty.

Slovenský reprezentant Ivan Bátory začal pomalšie, postupne však zrýchloval tempo a na méte 16,7 km figuroval na deviatom mieste, pričom si dlho udržiaval pozíciu v elitnej desiatke. Na záverečných desiatich kilometroch však slovenskej bežeckej jednotke došli sily a napokon sa prepadol až na koniec piatej desiatky s priepastnym odstupom na víťaza. Martinovi Bajčičákovi na méte 16,7 km patrila šestnásta pozícia, postupne však klesal nižšie a tiež skončil mimo bodovanej tridsiatky, hoci zdolal Bátoryho.

1. Thomas Alsgaard (Nór.) 2:01:59,8, 2. Kristen Skjeldal (Nňor.) 2:02:27,4, 3. Pietro Piller Cottrer (Tal.) 2:04:18,5, 4. Anders Södergren (Švéd.) 2:04:33,5, 5. Rene Sommerfeldt (Nem.) 2:04:35,9, 6. Tobias Angerer (Nem.) 2:05:12,0, 7. Frode Estil (Nór.) 2:05:19,1, 8. Anders Aukland (Nór.) 2:05:33,1, 9. Per Elofsson (Švéd.) 2:05:34,3, 10. Jörgen Brink (Švéd.) 2:05:41,1...42. Martin BAJČIČÁK (SR) 2:10:21,8, 47. Ivan BÁTORY (SR) 2:11,01,0