Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Lyžovanie: Víťazmi Zorzi a Skariová, Slováci neprešli kvalifikáciou

TASR|15. jan 2001 o 11:30

Salt Lake City 14. januára (TASR) - Svetový pohár v behu na lyžiach pokračoval v nedeľu šprintami mužov a žien v americkom dejisku budúcoročných ZOH v Salt Lake City.

Na 1,5 km okruhu triumfovala medzi ženami Nórka Bente Skariová Martinsenová, ktorá vo finále o 0,2 s zdolala Nemku Manuelu Henkelovú. Dvadsaťšesťročná Nemka tak vybojovala svoje nejlapešie umiestnenie v Sp v kariére. Slovenka Jaroslava Bukvajová obsadila v kvalifikácii 45. miesto a do hlavnej súťaže medzi 16 najlepších nepostúpila.

V mužskej časti triumfoval taliansky reprezentant Christian Zorzi pred švédom Thobiasom Erikssonom. Víťaz sobotňajších pretekov na 15 km klasicky a vedúci pretekár Svetového pohára Johann Mühlegg zo Španielska rovnako ako Slováci Ivan Bátory a Martin Bajčičák skončil v kvalifikácii. Bátorymu patrí celkovo 20. miesto a 11 bodov do hodnotenia SP, Bajčičák skončil 53. Bátoryho pritom od postupu z kvalifikácie delilo iba niečo vyše sekudy.

René Pretzelmayer, asistent trénera slovenskej reprezentácie: "V šprintoch veľa záleží aj na šťastí. Bol to iba 1 0 m dlhý okruh a na Jarke a chlapcoch sa zrejme aj prejavila únava z predošlých pretekov. Navyše na šprinty je treba tiež zvoliť aj inú formu prípravy ako na bežné preteky."

Martin Bajčičák: "Dnes to pre mňa vôbec nebolo ľahké. Pred pretekmi som myslel na prvú tridsiatku, ale bol som po predchádzajúcich pretekoch veľmi unavený. Je veľký rozdiel bežať takýto krátky úsek a trebárs 15 km."

Ivan Bátory: "Chcel som dnes podať lepší výkon, ale žial mi to nevyšlo. Od postpového 16. miesta me delilo iba niečo vyše sekundy. nebežalo sa mi zle, ale dnešný šprint bol veľmi rýchly a mne práve rýchlosť chýbala. Som však rád, že som získal do hodnotenia SP 11 bodov."

Jaroslava Bukvajová: "Nie som šprintérsky typ a navyše sa mi vôbec nedarilo. Od začiatku sezóny sa snažím nájsť príčinu slabšej výkonnosti, ale zrejme pôjde o únavu. To bude asi hlavná príčina."

Výsledky:

muži: 1. Christian Zorzi (Tal.), 2. Tobias Fredriksson (Švéd.), 3. Silvio Fauner (Tal.), 4. Trond Einar Elden (Nór.), 5. Rene Sommerfeldt (Nem.), 6. Fulvio Valbusa (Tal.), ...20. Ivan BÁTORY, 53. Martin BAJČIČÁK (obaja SR)

ženy: 1. Bente Skariová Martinsenová (Nór.), 2. Manuela Henkelová (Nem.), 3. Beckie Scottová (Kan.), 4. Kristina Smigunová (Est.), 5. Sabina Valbusová (Tal.), 6. Gabriella Paruzziová (Tal.), ...45. Jaroslava BUKVAJOVÁ (SR)

Súvisiace články