Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Lyžovanie: Víťazmi šprintu Alsgaard a Manninenová, Bátory 29.

Sportnet|7. mar 2001 o 21:15

Oslo 7. marca (TASR) - Svetový pohár v behu na lyžiach pokračoval v stredu v nórskom Oslo súťažami v šprinte mužov a žien klasickou technikou. Medzi mužmi zvíťazil na 1750 m dlhom okruhu Nór Thomas Alsgaard, ktorý tak zaznamenal svoj desiaty triumf v SP, pred svojimi krajanmi Thoralfom Heimdalom a Jacobom Verdeniusom. O dominancii Nórov svedčí aj fakt, že obsadili prvých sedem miest v konečnom poradí. Slovensko malo v pretekoch zastúpenie v podobe Ivana Bátoryho, ktorý v kvalifikácii obsadil 29. miesto (3:37,57 min) a do šestnásťčlenného finále sa neprebojoval. Do klasifikácie SP si však Bátory pripísal dva body.

Medzi ženami sa tešila z prvenstva úradujúca majsterka sveta z Lahti v tejto disciplíne Fínka Pirjo Manninenová, ktorá zaknihovala svoj tretí triumf v SP. V cieľovom finiši odsunula na druhú priečku Nórku Bente Skariovu-Martinsenovú. Tretia skončila Skariovej krajanka Anita Moenová. Verdenius a Skariová sa stali celkovými víťazmi SP v šprintoch.

"Šprinty nie sú v tejto sezóne mojou špecialitou, no klasika mi v nich viacej vyhovuje. Od postupujúcej šestnástky ma delili iba dve sekundy, v podstate som však rád, že sa mi podarilo získať aspoň dva body," povedal Bátory po skončení kvalifikácie. Výsledky: Muži: 1. Thomas Alsgaard (Nór.), 2. Toralf Heimdal (Nór.), 3. Jacob Verdenius (Nór.), 4. Haavard Bjerkeli (Nór.), 5. Jens Arne Svartedal (Nór.), 6. Espen Bjervig (Nór.), 7. Odd-Björn Hjelmeset (Nór.), 8. Witalij Denisow (Rus.) Ženy:

1. Pirjo Manninenová (Fín.), 2. Bente Skariová (Nór.), 3. Lina Anderssonová (Švéd.), 4. Anita Moenová (Nór.), 5. Hilde Pedersenová (Nór.), 6. Kirsi Välimaová (Fín.), 7. Vibeke Skofterudová (Nór.), 8.. Elina Pienimäkiová (Fín.)

Súvisiace články