Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Lyžovanie: Víťazmi pretekov O pohár prezidenta ŠKP Bajčičák a Bukvajová

TASR|Publikované 5. okt 2002 o 15:28

Štrbské Pleso 5. októbra (TASR) - Víťazom šestnásteho ročníka pretekov na kolieskových lyžiach o Pohár prezidenta ŠKP sa na 10 km trati medzi Tatranskou ...

Štrbské Pleso 5. októbra (TASR) - Víťazom šestnásteho ročníka pretekov na kolieskových lyžiach o Pohár prezidenta ŠKP sa na 10 km trati medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským Plesom stal slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák, ktorý dosiahol čas 33:12:2 a zaknihoval svoj štvrtý triumf na tomto podujatí.

Bajčičák narušil hegemóniu svojho kolegu z reprezentačného družstva Ivana Bátoryho, ktorý zvíťazil v predchádzajúcich troch ročníkoch, no tentokrát sa musel uspokojiť s druhým miestom. Na treťom mieste prišiel do cieľa Miroslav Plichta.

"Z víťazstva mám pochopiteľne radosť, no trochu ma mrzí, že sa mi nepodarilo atakovať traťový rekord. Pred pretekmi sa však spustil silný dážď, trať bola mokrá a za daných okolností sa nedalo zájsť rýchlejší čas. Pokiaľ ide o pomerne veľký časový odstup medzi mnou a Ivanom Bátorym, beriem ho s rezervou, pretože Ivan dnes jednoducho nemal svoj deň a hlavne v kopcoch sa trápil," povedal v cieli Bajčičák.

V kategórii žien pri neúčasti obhajkyne prvenstva Ľubomíry Kalinovej po piaty raz triumfovala Jaroslava Bukvajová, ktorá dosiahla výsledný čas 43:42,5. Na druhom mieste skončila Lenka Plchová, tretie miesto obsadila Katarína Johansenová. Medzi juniormi dominovali Tomáš Čupka a Alena Procházková.