Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Lyžovanie: Víťazkou Nefová, Smerčiaková neuspela, Kosteličová zle padla

TASR|16. dec 2001 o 14:57

Val dďIsere 16. decembra (TASR) - Majsterka sveta a držiteľka malého sezónneho glóbusu Švajčiarka Sonja Nefová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára zjazdárok vo francúzskom stredisku Val dďIsere a tešila sa z jubilejného desiateho triumfu v najtechnickejšej alpskej disciplíne a dvanásteho celkovo.

Druhé miesto obsadila so stratou 66 stotín slalomová šampiónka Švédka Anja Pärsonová, tretia bola Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová (+0,83), ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí SP. Slovenská reprezentantka Zuzana Smerčiaková nepostúpila do najlepšej tridsiatky 2. kola, keď jej v prvom na 60. pozícii namerali stratu 5,97 na vedúcu pretekárku. Nefová vyhrala svoju prvú súťaž zimy, keď v predchádzajúcich dvoch obrovských slalomoch skončila druhá a tretia. Na čelo priebežného poradia disciplíny sa dostala vďaka najrýchlejšiemu času v druhej jazde, keď po prvej bola za Nórkou Andrine Flemmenovou. Víťazka predchádzajúcej súťaže však druhú polovicu zbabrala a skončila štvrtá.

Nešťastné preteky absolvovala vlaňajšia dominátorka SP Janica Kosteličová. Chorvátka sa len pred týždňom vrátila na svahy po trojnásobnej operácii kolena. Na trati prvého kola, ktoré staval jej otec a tréner Ante, škaredo padla, keď sa dostala do záklonu, ale zlyžovala do cieľa a médiám povedala: "Je to iba narazený bok a ľavá noha, ale koleno je v poriadku." ph