Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lyžovanie: Veronika Zuzulová juniorskou majsterkou sveta v slalome

TASR|Publikované 1. mar 2002 o 16:00

Tarvisio 1. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Zuzulová zvíťazila v slalome na MSJ v talianskom Tarvisiu výsledným ...

Tarvisio 1. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Zuzulová zvíťazila v slalome na MSJ v talianskom Tarvisiu výsledným časom 1:36,54 min a naplnila tak ambície o zisku titulu juniorskej svetovej šampiónky. Strieborná medaila putuje do Nemecka zásluhou Marii Rieschovej (+0,14), bronz získala Švajčiarka Gini Sandraová (+0,35).

Mladá slovenská reprezentantka absolvovala pred nedávnom aj svoju olympijskú premiéru na ZOH 2002 v Salt Lake City. Najlepším výsledkom 17-ročnej Bratislavčanky pod olympijskými kruhmi bolo 32. miesto v obrovskom slalome, keď v prvej disciplíne - slalome - nedokončila prvé kolo. Zatiaľ čo na ZOH zbierala 10. pretekárka z posledných slalomových pretekov Svetového pohára iba skúsenosti, na MSJ mala jasný plán získať zlatú medailu.

Pôvodne sa mali MSJ konať v nórskom Narviku, no pre nedostatok snehu museli podujatie preložiť do Talianska.