Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lyžovanie: V zjazde SP Lalivovej ťažký pád v cieli - ROZŠÍRENÉ - 3 druhy zranení

TASR|2. mar 2003 o 10:21

Innsbruck 2. marca (TASR) - Ťažký pád a zranenia americkej lyžiarky Caroline Lalivovej boli tieňom sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v rakúskom ...

Innsbruck 2. marca (TASR) - Ťažký pád a zranenia americkej lyžiarky Caroline Lalivovej boli tieňom sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v rakúskom Innsbrucku.

Pretekárka zvládla celú náročnú trať olympijskej zjazdovky Patscherkofel, avšak prechádzajúc cieľovou líniou fyzicky už svoje lyže nezvládla a po strate kontroly nad nimi vletela do ochranných bariér pred diváckymi priestormi. Po prvých ošetrenicah ju previezli na miestnu univerzitnú kliniku.

Lalivová prešla regulárne cieľom súťaže a klasifikovali ju na 24. mieste (6 bodov), ale prioritné bolo prerušenie pretekov. Sprvoti bezvládne ležiacej Američanke poskytla prvú pomoc lekárka rakúskeho tímu Brigitte Auerová, ktorá diagnostikovala bolesti chrbta a pravej nohy, avšak celková motorika tela 23-ročnej pretekárky nebola ohrozená. Komplexné vyšetrenia na klinike preukázali otras mozgu, pomliaždené pľúca a tri nalomené rebrá. Lalivová po ošetrení zostane v nemocnici na pozorovaní minimálne do stredy.

ph

Súvisiace články