Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lyžovanie: V USA "pokrstia" olympijské trate, slovenské žehličky štrajkovali

TASR|9. jan 2001 o 11:29

Salt Lake City 9. januára (TASR) - Lyžiarske bežecké trate v americkom stredisku Soldier Hollow pri Salt Lake City, ktoré budú už o rok hostiť olympijské disciplíny v behoch, severskej kombinácii i biatlone, čaká od stredy do nedele prvé veľké medzinárodn

é podujatie - Svetový pohár bežcov. Nebude v ňom chýbať ani stabilná trojica slovenských pretekárov - Ivan Bátory, Martin Bajčičák a Jaroslava Bukvajová. Súťažiť sa bude na tratiach, ktoré organizátori dokončili cez uplynulé leto.

"Usporiadatelia si dali záležať a aj keď je tu trochu prírodného snehu na širokú trať navozili možno aj meter umelého snehu," povedala Bukvajová, ktorá zatiaľ iba čaká na prvé body do SP v tejto sezóne a pokračovala v hodnotení podmienok v americkom stredisku. "Celý okruh sa skrúca v doline, ktorá je takmer úplne bez stromov. Sú tu ale veľmi stále podmienky, takže by nemal byť problém s odhadovaním správneho vosku."

Asistent trénera a manažér slovenskej výpravy René Pretzelmayer však prezradil, že komplikácie s voskovaním sa takmer vyskytli, ale z iného a dosť kuriózneho dôvodu. "Američania majú iný typ zásuviek ako na starom kontinente a aj elektrický prúd má napätie iba 110 voltov. Chcelo to trochu času a improvizácie, aby sme prispôsobili naše žehličky týmto podmienkam," uviedol Pretzelmayer a dodal: "Inak sa Američania o všetko vzorne starajú, aj napriek tomu, že len zbierajú skúsenosti."

Bukvajovú už v stredu predpoludním čaká prvá disciplína - kombinácia 5 km klasicky a 5 km voľne, poobede sa na čiaru hromadného štartu voľnej tridsiatky postavia Bátory a Bajčičák.

Súvisiace články